Të gjitha lajmet

1/8 E FINALES

Nesër rikthehet gara e madhe e futbollit evropian

Foto: uefa.com

Nesër rikthehet gara e madhe e futbollit evropian

17 February, 2020 @19:49

Me duelet e ditës së neserme, 18 shkurt, ri-kthehet gara më e rëndësishme e futbollit evropian në nivel të klubeve, Liga e Kampionëve.

Dy duelet e nesërme që do të zhvillohen me fillim prej orës 21:00 janë: Dortmund - PSG dhe Atletico - Liverpool.

Pasnesër, 19 shkurt, luhen Atalanta - Valencia dhe Tottenham - Leipzig, ndërsa duelet tjera të së tetës së finales zhvillohen në mesjavën që vjen.

Më 25 shkurt luajnë Chelsea - Bayern dhe Napoli - Barcelona, kurse më 26 shkurt takohen Real Madrid - Manchester City dhe Lyon - Juventus. Të gjitha ndeshjet luhen prej orës 21:00.

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

Të gjitha lajmet nga Champions League