Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve dhe kundërshtarët në rrugë për finale të Kupës.

Kështu, Prishtina do të ndeshet me Drenicën, ndërsa Ballkani me Feronikelin.

SKEMA E KUPËS

Duelet e para luhen më 8 prill, ndërsa ato të kthimit më 22 prill, kurse ekipet me rezultate më të mira pas dy ndeshjeve do të sigurojnë finalen.

Triumfi në Kupë të Kosovës i garanton skuadrave kosovare pjesëmarrje në fazën paraeliminatore të Europa Ligës.

ORARI I NDESHJEVE

8 prill: Prishtina - Drenica
22 prill: Drenica - Prishtina

8 prill: Ballkani - Feronikeli
22 prill: Feronikeli - Ballkani

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga