Të gjitha lajmet

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim prej orës 13:00, bën të ditur FFK-ja.

Dy ndeshje tjera të xhiros do të luhen të shtunën, ku Llapi pret Feronikelin në derbin e ditës, ndërsa Drenica Prishtinën, skuadra këto që sot ranë edhe në shortin e gjysmëfinales së Kupës.

SKEMA E KUPËS

Të dielën, Ballkani për të vazhduar lidershipin duhet të mposht Ferizajin në shtëpi, ndërsa Gjilani për tu këndellur nga humbja në derbi do të duhet të mposht Flamurtarin. Trepça’89 ndërkaq, pret Dukagjinin e fundosur në tabelë.

Të gjitha ndeshjet luhen nga ora 13:00.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga