Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Avdijaj me pak hapësirë për t’u dëshmuar

Avdijaj me pak hapësirë për t’u dëshmuar


9 January, 2021 @22:42

Mesfushori ofansiv kosovar, Donis Avdijaj, vazhdon të jetë në kërkim të rikthimit të formës së vjetër që e kishte dikur.

Avdijaj i cili po luan me skuadrën e fundit të radhitjes tabelare në kampionatin holandez, Emmen, sot është aktivizuar vetëm 17’ minuta në humbjen e pësuar ndaj skuadrës Twente të Lindon Selahit.

Ky i fundit gjithashtu ishte rezervist dhe u inkuadrua në lojë në minutën 89’.

Avdijaj që nga transferimi i tij te skuadra Emmen, ka zhvilluar gjithsej 6 ndeshje në kampionat, duke u aktivizuar në të gjitha ndeshjet nga banka rezerve.

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Caktohet kundërshtari i Bayernit në Kampionatin Botëror të Klubeve

19 January, 2021 @23:32

Kampionati Botëror i Klubeve 2020, do të mbahet në Katar. Pas shortit të hedhur, në raundin e dytë do të…

SULMUESI KROAT ME PËRVOJË

Mario Mandzukic “me letra” i Milanit

19 January, 2021 @12:13

Sulmuesi kroat me përvojë të madhe, Mario Mandzukic, është lojtar i ri i Milanit. Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar…

VEDAT MURIQI

Kryetari i Fenerit deklarohet për transferin e mundshëm të Muriqit

18 January, 2021 @20:43

Ambientimi i vështirë te Lazio, kanë hapur spekulime të shumta të rikthimit të Vedat Muriqit te ish skuadra e tij,…

TURQI

Hadërgjonaj 90 minuta, Kasimpasa mposhtet

18 January, 2021 @20:25

Si zakonisht, edhe sot Florent Hadërgjonaj ishte startues te skuadra e Kasimpasas në Superligën e Turqisë. Skuadra e Kasimpasës u…

TURQIA

Fenerbahçe fiton me lehtësi ndaj Vocës e Çekiçit

18 January, 2021 @19:08

Skuadra e Fenerbahçes, duke e mposhtur Ankaragucun me rezultat 3-1, e ngriti serinë e fitoreve në 5 ndeshje rresht. Golat…

Të gjitha lajmet nga International