Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LENS 0-3 LILLE

Burak Yilmaz shkëlqen, Lille i afrohet titullit

Burak Yilmaz duke festuar/ Pamje nga ndeshje e mehershme e Lille/ Foto: LOSC

Burak Yilmaz shkëlqen, Lille i afrohet titullit


7 May, 2021 @22:37

Skuadra e Lille ka vazhduar me ecurinë tejet të mirë dhe befasuese në kampionatin francez, derisa sulmuesi me përvojë nga Turqia, Burak Yilmaz ka shënuar dy herë — një supergol, për t’ia dhënë fitoren e radhës skuadrës së tij, sonte ndaj Lensit si mysafir 0-3 [Yilmaz 4p, 40, David 60].

Lille ka shënuar fitoren e pestë në gjashtë ndeshjet e fundit të stinorit dhe tashmë 2 xhiro para fundit të kampionatit kanë 4 pikë më shumë sesa ndjekësi i parë, Paris St Germain (1 ndeshje më pak për momentin, luan të dielën ndaj Rennes si mysafir).

Të drejtuar nga Christophe Galtier, me epërsinë e hershme nga penalltia liderët kontrolluan ndeshjen, ndërsa pas skuqjes së Clement Michelin në minutën e 35 të ndeshjes, më zgjidhje nuk kishte për Lensin.

Dy ndeshjet e mbetura të Lille janë ndaj Saint-Etienne dhe Angers. E para në shtëpi, e dyta si mysafir.

Turku Burak Yilmaz me sonte ka çuar numrin e golave në 15 në Ligue 1.


SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

KUKESI 3-1 VLLAZNIA

Kukësi nxjerr nga binarët e titullit Vllazninë

FSHF Kategoria Superiore

Kukësi nxjerr nga binarët e titullit Vllazninë

07/05/21 @ 20:21

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon trajnerin pas largimit të Bledi Shkëmbit

FFK Superliga

Ballkani zyrtarizon trajnerin pas largimit të Bledi Shkëmbit

07/05/21 @ 17:05

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (33)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (33)

07/05/21 @ 17:56

GJYQTARËT

Caktohet gjyqtari i derbit Drita - Ballkani

FFK Superliga

Caktohet gjyqtari i derbit Drita - Ballkani

07/05/21 @ 15:57

ARBËRIA

Arbëria ndërron stadiumin vendas, FFK aprovon kërkesën

FFK Superliga

Arbëria ndërron stadiumin vendas, FFK aprovon kërkesën

07/05/21 @ 16:15

BALLKANI

Refuzohet ankesa e Ballkanit për dënimin mijëra euroshe

FFK Superliga

Refuzohet ankesa e Ballkanit për dënimin mijëra euroshe

07/05/21 @ 16:28

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

Premier League/Ligue 1/Transfere

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

10/06/21 @ 15:03

LIGUE 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

Ligue 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

03/06/21 @ 20:49

LIGUE 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

Ligue 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

30/05/21 @ 23:21

CHRIS GALTIER

Fitoi titullin dhe largohet

Champions League/Ligue 1/International/Transfere

Fitoi titullin dhe largohet

26/05/21 @ 15:28

LIGUE 1

Lille, kampion i Francës

Ligue 1

Lille, kampion i Francës

23/05/21 @ 22:47

KOLUMNE

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

21/05/21 @ 18:00

MEDIA TALK

Mourinho e do sulmuesin e Lyonit

Serie A/Ligue 1/Transfere

Mourinho e do sulmuesin e Lyonit

21/05/21 @ 11:24

MEDIA TALKS

Komplikohet transferimi i Mbappe në Madrid

Ligue 1/La Liga

Komplikohet transferimi i Mbappe në Madrid

18/05/21 @ 22:46

ZYRTARE

Julian Draxler rinovon deri në vitin 2024

Ligue 1/International

Julian Draxler rinovon deri në vitin 2024

17/05/21 @ 21:08

KOLUMNE

Më shumë se 5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Më shumë se 5 për fundjavë!

15/05/21 @ 09:00


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1