Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REAGIMI I KREUT TE UEFA-se

Čeferin: Do të ketë pasoja

Foto: nova24

Čeferin: Do të ketë pasoja


22 April, 2021 @12:35

Kryetari i UEFA-së Aleksander Čeferin në bisedë me 24ur ka bërë të ditur se do të ketë pasoja për skuadrat që nënshkruan pjesëmarrjen në Superligën Evropiane.

Ndër të tjera Čeferin ka thënë se ka pasur takimet me pronarët e Olympique Marseille dhe Roma, që janë amerikanë dhe mund të tregojë se pronarët nga SHBA-ja nuk janë të gjithë të njëjtë, përkundër se sistemi sportiv atje është ndryshe i organizuar.

“Ata më kanë thënë se kurrë nuk do të bëheshin pjesë e një lige të tillë,” ka thënë Čeferin.

Kurse në anën tjetër ka vlerësuar vendimin e fundit të klubeve angleze. Derisa ka thëën se më së paku e ka befasuar Barcelona.

“Kryetari Joan Laporta është i posazgjedhur në postin e tij dhe kam folur me te tri herë në kohët e fundit. Ai ka qenë në presion të madh për shkak të situatës financiare në klub. Kjo ndodh kur i stërpaguan disa lojtarë dhe nuk merr rezultatet e pritura. Shikojeni Bayernin, nuk kanë borxhe dhe kanë fituar Ligën e Kampionëve,” ka shtuar slloveni 53-vjeçar që ka marrë drejtimin e shtëpisë evropiane të futbollit që nga 14 shtatori 2016. Juristi nga Ljubljana nga viti 2011 deri në vitin 2016 ka qenë kryetar i Federatës së Futbollit të Sllovenisë.

“Jemi duke pritur tash takimin e së premtes [nesër v.j.] dhe të shohim se çka do të ndodh. Do të flasim javën tjetër përsëri, por do të ketë pasoja,” ka shtuar ai.


KREU I SUPERLIGES EVROPIANE

Puna vazhdon, Superliga do të jetësohet

Champions League/La Liga/International

Puna vazhdon, Superliga do të jetësohet

22/04/21 @ 12:08

LA LIGA

Reali lider, pret gabimin e Atleticos

La Liga

Reali lider, pret gabimin e Atleticos

21/04/21 @ 23:53

PREMIER LEAGUE

Manchester City afër titullit

Premier League

Manchester City afër titullit

21/04/21 @ 23:36

SHQIP në BOTË

S’ka minuta për Ujkanin e Vojvodën, barazon Torino

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

S’ka minuta për Ujkanin e Vojvodën, barazon Torino

21/04/21 @ 22:58

SHQIP në BOTË

Humbja e gjashtë rresht për Bremenin

Bundesliga

Humbja e gjashtë rresht për Bremenin

21/04/21 @ 22:42

SUPERLIGA TURKE

Në minutën e 6 shtesë shpëtohet pika, por lëshohet një rast ideal

International

Në minutën e 6 shtesë shpëtohet pika, por lëshohet një rast ideal

21/04/21 @ 22:39

SPURS - SOUTHAMPTON

Ryan Mason fillon me fitore te Spurs

Premier League

Ryan Mason fillon me fitore te Spurs

21/04/21 @ 21:44

MILAN - SASSUOLO

Milani pëson, Interi i afrohet titullit

Serie A

Milani pëson, Interi i afrohet titullit

21/04/21 @ 21:04

EURO 2020

Edhe referë nga CONMEBOL në EURO’20

Evropiani

Edhe referë nga CONMEBOL në EURO’20

21/04/21 @ 20:50

LA LIGA

Valverde pozitiv me Covid-19

La Liga

Valverde pozitiv me Covid-19

21/04/21 @ 20:28

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44

TRAJNERI KAMPION

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

FFK Superliga/Champions League/International

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

06/06/21 @ 20:38

CHAMPIONS LEAGUE

Tuchel fantastik, Chelsea fiton Ligën e Kampionëve

Champions League

Tuchel fantastik, Chelsea fiton Ligën e Kampionëve

29/05/21 @ 23:07


 
Të gjitha lajmet nga Champions League