Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHELSEA 2-0 NEWCASTLE

Chelsea po kthehet, e katërta me radhë për TOP 4

Foto: premierleague.com

Chelsea po kthehet, e katërta me radhë për TOP 4


15 February, 2021 @23:01

Chelsea ka arritur të shënojë fitoren e katërt me radhë në Premier Ligë dhe të pestën me radhë në të gjitha garat, duke e mposhtur sonte Newcastle Unitedin 2-0 [Giroud 31, ëerner 39].

Golat e londinezëve erdhën në pjesë të parë të ndeshjes, për t’i dhënë fund dilemave të fituesit. Ndërsa fakti që gjermani Timo Werner iu kthye golave, i jep motiv shtesë ekipit.

TABELA AKTUALE

Werner luajti edhe rol kryesor në krijimin e rastit për golin e parë, të cilën e shënoi Olivier Giroud, që kishte hyrë në lojën e 100-të të tij të Premier Ligës si zëvendësues i hershëm, pasi që Tammy Abraham u lëndua.

Me fitore, Chelsea u fut në TOP 4, për të rrëzuar poshtë West Ham Unitedin dhe Liverpoolin, që tash është i gjashti në renditje.


BAYERN 3-3 ARMINIA

Ndërprehet seria e Bayernit

Bundesliga

Ndërprehet seria e Bayernit

15/02/21 @ 22:31

PARIS

PSG jeton për të fituar Champions

Champions League/Ligue 1

PSG jeton për të fituar Champions

15/02/21 @ 21:07

TRANSFER

West Ham interesohet për Ahmed Musa

Premier League/Transfere

West Ham interesohet për Ahmed Musa

15/02/21 @ 20:55

TRANSFER

Mbappe nuk pritet të largohet këtë verë

Premier League/Ligue 1/Transfere

Mbappe nuk pritet të largohet këtë verë

15/02/21 @ 20:53

LIGUE 1

Rafinha: “I detyrohem gjithçka Barçës”

Ligue 1

Rafinha: “I detyrohem gjithçka Barçës”

15/02/21 @ 20:50

LA LIGA

Simeone probleme me lëndime

La Liga

Simeone probleme me lëndime

15/02/21 @ 20:49

BBC MORNING

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

Evropiani/Premier League/International

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

08/07/21 @ 12:48

ANGLIA - DANIMARKA

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

Evropiani/Premier League/International

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

07/07/21 @ 23:46

REAL MADRID

Ancelotti e do në Real Madrid

Premier League/La Liga/Transfere

Ancelotti e do në Real Madrid

07/07/21 @ 17:00

BARCELONA

Griezmann bëhet gati për Premier League

Premier League/La Liga/Transfere

Griezmann bëhet gati për Premier League

06/07/21 @ 18:45

MEDIA TALK

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

Premier League/Serie A/International/Transfere

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

05/07/21 @ 18:43

FC ARSENAL

Është duke u kërkuar tani edhe nga Liverpool

Premier League/Transfere

Është duke u kërkuar tani edhe nga Liverpool

04/07/21 @ 18:20

PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Patrick Vieria në Premier League

Premier League

Zyrtare: Patrick Vieria në Premier League

04/07/21 @ 15:09

TRANSFERE

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

03/07/21 @ 17:40

AC MILAN

Rodriguez afër Milan-it

Premier League/Serie A/Transfere

Rodriguez afër Milan-it

02/07/21 @ 12:50

JUAN MATA

Mata vazhdon me Unitedin

Premier League/Transfere

Mata vazhdon me Unitedin

02/07/21 @ 12:05


 
Të gjitha lajmet nga Premier League