Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - MOLLDAVIA

Cikalleshi dhe Ramadani për fitoren e parë të Rejas

Foto: panorama

Cikalleshi dhe Ramadani për fitoren e parë të Rejas

11 June, 2019 @22:38

Edy Reja i është gëzuar fitores në ndeshjen e tij të dytë me kuqezinjtë, duke e mposhtur Molldavinë sonte në Elbasan Arena 2-0.

Golat e Shqipërisë erdhën në pjesë të dytë, nga zëvendësuesi Sokol Çikalleshi 65’ 1-0 dhe krejt në fund nga mesfushori Ylber Ramadani 90’ që shënoi golin e parë të tij me kombëtaren.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT

Kuqezinjtë dominuan gjatë ndeshjes, derisa Molldavia nuk kishte thuajse asgjë gjatë lojës. Lajm i mirë është rikthimi i Odise Roshit në ekip, që luajti në gjysmëorëshin e fundit të ndeshjes.

Me këtë fitore Shqipëria arrin 6 pikë në grup, derisa të tre ekipet mbi te kanë nga 9 dhe Grupi H është absolutisht i hapur pas ndeshjeve të qershorit.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT

gol ramadani 2-0 on Vidnews.

 

Goli i Cikalleshit on Vidnews.

KOLUMNE

Kosova nuk vdes kurrë

Fotot: FFK

11 June, 2019 @20:04

Pasi që nuk jam konsumues dhe rrjedhimisht kurrë nuk kam qenë i dehur apo ‘lartë’, nuk di sa zgjatin këto…

FORMACIONET STARTUESE

Ndërrime të mëdha te 11-shja e kuqezinjëve ndaj Molldavisë

Foto: FSHF

11 June, 2019 @19:46

Edy Reja ka dalë me 11-she tjetër ndaj Molldavisë, në krahasim me përballjen debutuese të tij ndaj Islandës, ku Shqipëria…

BERNARD CHALLANDES

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:48

Njeriu që nuk di për humbje me Kosovën si në ndeshje miqësore ashtu edhe në ato zyrtare, Bernard Challandes ka…

KRASIMIR BALAKOV

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

Foto: lap.bg

11 June, 2019 @14:39

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, në deklaratë për media pas humbjes nga Kosova ka numëruar cilësitë e ekipit…

LOJTARI MË I MIRË I KOSOVËS

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:16

Mesfushori i krahut dhe lojtari më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli do të mungojë prej 6…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020