Të gjitha lajmet

BARCELONA - VILLAREAL

Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

9 May, 2018 @21:49

Barcelona
Villarreal
Barcelona 5 : 1 Villarreal
Philippe Coutinho 11', Paulinho 16', L. Messi 45', O. Dembélé 87', 90'+3 54' N. Sansone

Camp Nou, Barcelonë.
Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

Ritmi i pamposhtshmërisë së Barcelonës po vazhdon në La Liga, derisa ekipi katalonas ndeshjen e mbetur të para disa xhirove ndaj Villarealit e ka kaluar lehtë, duke e mposhtur rivalin 5-1.

Philippe Coutinho hapi serinë e golave te ekipi katalonas, ndërsa Ousmane Dembele me dy gola në fund ka përcaktuar rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 27 e Barcelonës këtë stinor, derisa ekipi dy xhiro para fundit të stinorit ka 90 pikë dhe është ende i pamposhtur.

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 May, 2018 @21:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe me humbjen e Kukësit nga Teuta, Skënderbeu është matematikisht kampion i…

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

9 May, 2018 @0:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers, më në fund është ndalur.