Të gjitha lajmet

LLAPI-GJILANI

Daku kthen Llapin te fitorja

Foto: KF Llapi/fb

Daku kthen Llapin te fitorja

8 April, 2018 @16:01

Llapi
Gjilani
Llapi 1 : 0 Gjilani
Mirlind DAKU 52' (PEN)

Stadiumi: Zahir Pajaziti, Podujevë
Daku kthen Llapin te fitorja
Daku kthen Llapin te fitorja
Daku kthen Llapin te fitorja
Daku kthen Llapin te fitorja
Daku kthen Llapin te fitorja

Pas dy barazimeve radhazi, skuadra e Llapit i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur sot ndaj Gjilanit në Podujevë.

Pjesa e parë kaloi me Llapin posedues më të madh të topit, por pa gola, derisa rasti më i mirë në këtë pjesë u paraqit për Florim Bërbatovcin në minutën e 7’, gjuajtjen e të cilit e priti portieri mysafir.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Epërsia e vendasve erdhi 7 minuta pas fillimit të dytë. Golashënues për skuadrën e tij ishte Mirlind Daku, i cili e shndërroi në gol penalltinë e fituar vet.

Ky ishte goli i 11 për Mirlind Dakun në Superligë sivjet, gol i cili e barazon atë me Artur Maganin dhe Oto Johnin në listën e top golashënuesve të Superligës.

Llapi vs Gjilani

Në minutën e 78’ të ndeshjes, Ilir Blakçori i vendasve u përjashtua nga loja pas dy kartonëve të verdhë, mirëpo këtë e shfrytëzuan mysafirët në minutat e mbetura të ndeshjes dhe rezultati final i duelit ishte 1-0.

Sa i përket rasteve të mysafirëve, rastin më të mirë për Gjilanin në këtë takim e pati Ergon Hyseni, i cili nga afërsia u tregua i pasaktë në minutën e 81’ të ndeshjes.

Kjo fitore e ngrit Llapin në vendin e katërt, kurse Gjilani mbetet edhe më tutje në të shtatin.

Llapi vs Gjilani lineups

VËLLAZNIMI-DRENICA

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

8 April, 2018 @15:58

Një gol i shënuar nga sulmuesi i Vëllaznimit, Lekë Vula, në minutën e 23-të të ndeshjes, ka mjaftuar për fitoren…

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 April, 2018 @13:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy gola në përballjen e sotme që ekipi i tij Rizespor…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

8 April, 2018 @13:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina, kanë përcaktuar 11-shet e futbollistëve që do të dalin…

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 April, 2018 @23:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar rekordin e pamposhtshmërisë në La Liga prej 38 ndeshjeve me fitore…

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 April, 2018 @20:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i Bundesligës. Bavarezët titullin e siguruan matematikisht sot pas fitores…

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 April, 2018 @20:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të dobët, e cila u dominua nga Manchester City, që krijoi…

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 April, 2018 @16:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si mysafir, i është kthyer golave dhe fitores shpejt.…

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 April, 2018 @15:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe Trepçës’89, ku për herë të parë në Superligë të Kosovës…

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 April, 2018 @15:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të Kosovës. Ekipi gjilanas sot ka ngritur epërsinë në krye të…

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 April, 2018 @15:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe Liverpooli kanë treguar paraqitje tejet të zbehta, duke mos prodhuar…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga