Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SULMUESI MË I MIRË I SUPERLIGËS

Daku rikthehet në elitën kroate

Daku rikthehet në elitën kroate


19 June, 2021 @17:51

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Mirlind Daku, që ka përfunduar stinorin e shkuar në Superligë të Kosovës si golashënues më i mirë i kampionatit është përshëndetur sot nga ekipi i tij, Ballkani.

Daku, që ndihmoi mjaft Ballkanin me golat e tij, kryesisht në pjesë të parë të stinorit dhe shënoi rekord të golave të shënuara për stinor në Superligë, do të rikthehet në Osijek të Kroacisë, lojtar edhe i të cilit ekip është.

Ai ka qënduar si huazim këtë stinor te Ballkani, pasi që ishte huazuar më parë nga Osijeku te Kukësi e prej aty kaloi te suharekasit.

“Faleminderit Suharekë. Kam kaluar një vit e gjysmë shumë të mirë në Suharekë si pjesë e klubit fantastik FC Ballkani. Tani është koha për një aventurë të re, ku do të rikthehem te Osijek pasi huazimi më ka përfunduar. Dua të ju falënderojë të gjithëve për mikpritjen dhe mbështetjen e madhe që ma keni dhënë gjatë kësaj kohe. Faleminderit presidentit Arsim Kabashi, gjithë kryesisë, trajnerëve që kisha, bashkëlojtarëve dhe tifozëve Xhebrailat. Faleminderit dhe mirupafshim Suharekë,” ka shkruar Daku në njoftimin e tij botuar në llogarinë e tij personale të Facebookut sot.


GRUPI F

Portugalia me dy mungesa ndaj Gjermanisë

Evropiani

Portugalia me dy mungesa ndaj Gjermanisë

19/06/21 @ 17:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Hungaria-Franca

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Hungaria-Franca

19/06/21 @ 17:41

HUNGARIA 1-1 FRANCA

Përkrahja frenetike ndalë kampionin e Botës

Evropiani/International

Përkrahja frenetike ndalë kampionin e Botës

19/06/21 @ 17:02

11-SHET

Formacionet zyrtare: Portugalia - Gjermania

Evropiani

Formacionet zyrtare: Portugalia - Gjermania

19/06/21 @ 16:48

RAJON

Zyrtarizohet Bujar Shabani te Shkupi

International

Zyrtarizohet Bujar Shabani te Shkupi

19/06/21 @ 15:10

11-SHET

Formacionet zyrtare: Hungaria - Franca

Evropiani

Formacionet zyrtare: Hungaria - Franca

19/06/21 @ 14:18

TRANSFERE

Gnabry i pikëlluar për Alaba

Bundesliga/La Liga/Transfere

Gnabry i pikëlluar për Alaba

19/06/21 @ 13:38

“E urrej futbollin modern”

Evropiani/Përfaqësuesja/Premier League

“E urrej futbollin modern”

19/06/21 @ 12:30

DRITA

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

FFK Superliga/Transfere

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

18/06/21 @ 22:14

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga