Të gjitha lajmet

NDIKIMI

“Dancing Pogba” nën Solskjaerin

Foto: premierleague.com

“Dancing Pogba” nën Solskjaerin

30 December, 2018 @19:45

Çfarë ndikimi në lojë dhe çfarë performancash.

Askujt nuk i besohet nëse shihen statistikat e Paul Pogbës në kohën e Jose Mourinhos, me atë të Ole Gunnar Solskjaerit, këtë stinor.

Ndeshja e parë e Solskjaerit, Cardiff-United 1-5, Paul Pogba regjistron dy asistime.

Ndeshja e dytë e Solskjaerit, United-H’field, 3-1, Pogba regjistron dygolësh.

Ndeshja e tretë e Solskjaerit, United-B’mouth, 4-1, Pogba regjistron dygolësh.

Involvim direkt në çdo ndeshje në dy gola mesatarisht, që çon rezultatin në 50% të golave të Unitedit nën Solskjaerin ndikimi direkt vjen nga kampioni botëror, francezi Pogba.

VLERËSIMET E DERBIT

Notat e lojtarëve: ManUnited - Liverpool

Fotot: premierleague.com

21 October, 2019 @0:10

Adam Lallana i Liverpoolit erdhi nga banka rezervë për të shuar shpresat e Manchester Unitedit për fitore ndaj rivalit të…

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit. Vashat e Prishtinës…

BASHKIMI - PRIZRENI

Derbi i qytetit, i takoi Bashkimit

20 October, 2019 @21:00

Derbi lokal i Prizrenit, i takoi Bashkimit. Bashkimi e mposhti Prizrenin me rezultat 82-73 dhe e përfundoi serinë prej…

DENIZLISPOR - FENERBAHCE

Vedat Muriqi përsëri në skenë

20 October, 2019 @20:29

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, përsëri ishte më i miri në fitoren e Fenerbahçes. Feneri e mposhti Denizlisporin…

Të gjitha lajmet nga