Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DESTAN BAJSELMANI

Debutuesi tregon emocionet me Kosovën

Destan Bajselmani, në mes, gjatë intonimit të himnit të Kosovës/ Foto: FFK

Debutuesi tregon emocionet me Kosovën


2 June, 2021 @0:15

Njëri ndër futbollistët që pati rastin të debutojë për Kosovën sot, Destan Bajselmani, është shprehur të jetë shumë i emocionuar pas mundësisë së dhënë.

Ai luajti tërë ndeshjen miqësore të Kosovës ndaj San Marinos, ku Dardanët fituan 4-1. Futbollisti 22-vjeçar që luan për Zëollen në Holandë dhe është i lindur në Enschede të po të njëjtit vend, ka përshkruar ndjenjat e tij pas fitores.

“Jam ndjerë shumë mirë. Kam pasur edhe emocione pasi që është hera e parë që luajë për Kosovën, por krenar për mundësinë e dhënë. Ka qenë ndjenjë e veçantë dhe fantastike. Shpresoj në paraqitje të mira edhe në ndeshjet e radhës, derisa grupi po duket shumë cilësor,” ka thënë Bajselmani pas ndeshjes.

Pas miqësores së fituar ndaj San Marinos, Kosova tash në program ka edhe 3 miqësore tjera. Ndaj Maltës, Guinesë e Gambisë.


AMIR RRAHMANI

Rrahmani uron debutuesit

Përfaqësuesja

Rrahmani uron debutuesit

01/06/21 @ 23:55

VEDAT MURIQI

Muriqi nuk i ka pritur 4 gola!

Përfaqësuesja

Muriqi nuk i ka pritur 4 gola!

01/06/21 @ 23:36

DEKLARATA PAS FITORES

Challandes vlerëson njërin prej futbollistëve debutues

Përfaqësuesja

Challandes vlerëson njërin prej futbollistëve debutues

01/06/21 @ 23:19

KOSOVA - SAN MARINO

Test i lehtë për Kosovën, Muriqi i shfryhet San Marinos me 4 gola

Përfaqësuesja

Test i lehtë për Kosovën, Muriqi i shfryhet San Marinos me 4 gola

01/06/21 @ 19:46

ZYRTARE

ZYRTARE: Ancelotti rikthehet në Real Madrid

Premier League/La Liga

ZYRTARE: Ancelotti rikthehet në Real Madrid

01/06/21 @ 19:01

EURO2020

Lista përfundimtare e Anglisë, në listë edhe Arnold

Evropiani

Lista përfundimtare e Anglisë, në listë edhe Arnold

01/06/21 @ 18:28

KOSOVA U19

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

Përfaqësuesja

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

15/06/21 @ 15:44

KOSOVA

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës

Përfaqësuesja

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës

14/06/21 @ 12:28

KOSOVA - GAMBIA

Supergoli i Arbër Hoxhës, Kosova fiton miqësoren e fundit

Përfaqësuesja

Supergoli i Arbër Hoxhës, Kosova fiton miqësoren e fundit

11/06/21 @ 20:49

KOSOVA - GAMBIA

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati i ndeshjes Kosova - Gambia

Përfaqësuesja

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati i ndeshjes Kosova - Gambia

11/06/21 @ 19:41

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova - Gambia

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova - Gambia

11/06/21 @ 17:55

MIQËSORE

Kosova sot zhvillon miqësoren e fundit

Përfaqësuesja

Kosova sot zhvillon miqësoren e fundit

11/06/21 @ 13:43

KOSOVA U21

Zëvendësuesit vendosin, Kosova U21 mposhtë Andorrën U21

Përfaqësuesja

Zëvendësuesit vendosin, Kosova U21 mposhtë Andorrën U21

08/06/21 @ 23:38

GUINEA - KOSOVA

Kosova me rezultat zhgënjyes përballë Guinesë

Përfaqësuesja

Kosova me rezultat zhgënjyes përballë Guinesë

08/06/21 @ 18:02

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova - Guinea

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova - Guinea

08/06/21 @ 15:38

PARA NDESHJEVE MIQËSORE

Challandes paksa i frikësuar

Përfaqësuesja/International

Challandes paksa i frikësuar

07/06/21 @ 23:10


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja