Të gjitha lajmet

MALLORCA 0-2 ATLETICO MADRID

Diego Costa e Joao Felix kthejnë Atleticon te fitorja

Diego Costa e Joao Felix kthejnë Atleticon te fitorja


25 September, 2019 @21:02

Atletico Madrid pas tre ndeshjeve pa fitore radhazi në të gjitha garat, i është rikthyer asaj.

Kanë qenë Diego Costa dhe Joao Felix që kanë shënuar për fitoren e rojiblancove në përballje ndaj Mallorcas sot, derisa Alvaro Morata që zëvendësoi Costan në minutën e 69 të ndeshjes, u skuq me dy të verdha pas vetëm 8 minutash lojë.

Me këtë fitore, Atletico Madrid merr kreun e klasifikimit, derisa të kuptohen rezultatet e ndeshjeve tjera që luhen sonte në kuadër të xhiros së gjashtë të La Ligas.


PRISHTINA 2-0 DUKAGJINI

Korenica e Abazi vendosin, Dallku 100%

FFK Superliga

Korenica e Abazi vendosin, Dallku 100%

25/09/19 @ 20:21

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Dukagjini

25/09/19 @ 17:28

BILD

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

Evropiani/Bundesliga

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

25/09/19 @ 15:02

KUPA E RUSISË

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

25/09/19 @ 13:45

NATIONS LEAGUE

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

Evropiani/Liga e Kombeve/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

24/09/19 @ 20:38

CHAMPIONS LEAGUE FINAL VENUES

UEFA cakton stadiumet nikoqire për finalet e Ligës së Kampionëve

Champions League

UEFA cakton stadiumet nikoqire për finalet e Ligës së Kampionëve

24/09/19 @ 20:10

SHQIP NËPËR BOTË

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

24/09/19 @ 16:22

LISTA E MALIT TË ZI

Lista e Malit të Zi ndaj Kosovës e Bullgarisë

Evropiani

Lista e Malit të Zi ndaj Kosovës e Bullgarisë

24/09/19 @ 16:00

PËR MIQËSORE

Gati gjysma e biletave, ende në shitje

Evropiani/Përfaqësuesja

Gati gjysma e biletave, ende në shitje

24/09/19 @ 00:40

ARENA KOMBËTARE

Testohet ndriçimi, pamje madhështore nga Arena Kombëtare

Evropiani/Kombëtarja

Testohet ndriçimi, pamje madhështore nga Arena Kombëtare

23/09/19 @ 22:43

COPA DEL REY

Rikthim i pabesueshëm i Barcelonës, arrin finalen

La Liga

Rikthim i pabesueshëm i Barcelonës, arrin finalen

03/03/21 @ 23:42

TALENTI I RI I BARCELONËS

Ansu Fati zgjedh pesë lojtarët më të mirë sipas tij

La Liga

Ansu Fati zgjedh pesë lojtarët më të mirë sipas tij

03/03/21 @ 10:58

BARCELONA

Arteta nuk do ta zëvëndësojë Koemanin

Premier League/La Liga

Arteta nuk do ta zëvëndësojë Koemanin

01/03/21 @ 22:04

BARCELONA

Arrestohet ish-presidenti i Barcelonës

La Liga

Arrestohet ish-presidenti i Barcelonës

01/03/21 @ 12:13

LA LIGA

João Félix i rikthehet golit

La Liga

João Félix i rikthehet golit

01/03/21 @ 12:00

LËNDIM

Pedri mungon në ndeshjen kthyese ndaj PSG-së

Champions League/La Liga

Pedri mungon në ndeshjen kthyese ndaj PSG-së

28/02/21 @ 23:19

FC BARCELONA

Dembele “paralajmëron” Griezmann

La Liga

Dembele “paralajmëron” Griezmann

28/02/21 @ 21:30

TRANSFER

Inter dhe Atletico në garë për Guimares

Serie A/Ligue 1/La Liga/Transfere

Inter dhe Atletico në garë për Guimares

28/02/21 @ 19:00

TALENT I RI

Reinier një talent i ri dhe premtues

Bundesliga/La Liga

Reinier një talent i ri dhe premtues

28/02/21 @ 18:16

LA LIGA

E ardhmja e paqartë e Ramosit në Real

La Liga

E ardhmja e paqartë e Ramosit në Real

28/02/21 @ 14:04


Të gjitha lajmet nga La Liga