Të gjitha lajmet

PRISHTINA 2-0 DUKAGJINI

Korenica e Abazi vendosin, Dallku 100%

Foto: prishtinafc.com

Korenica e Abazi vendosin, Dallku 100%


25 September, 2019 @20:21

Prishtina ka shënuar fitoren e tretë me radhë të stinorit pas startit të dobët. Bardhekaltërit sonte kanë zhvilluar ndeshjen e shtyer të xhiros së dytë të stinorit ndaj Dukagjinit dhe kanë mposhtur të rikthyerit në Superligë me rezultat 2-0, me nga një gol të shëunar në secilën pjesë.

Golat erdhën në fillim të çdo pjesëloje, për t’i shuar mundësitë dhe demotivuar ekipin kundërshtar për të bërë më shumë në ndeshje.

TABELA AKTUALE

Në fillim, ka qenë gjakovari i ardhur këtë verë në ekipin e Prishtinës, Tun Bardhoku, që ka asistuar për Meriton Korenicën, që ka tundur rrjetën e Flamur Nezirit që në minutën e shtatë të ndeshjes (1-0, 7’).

Dukagjini tentoi të barazojë, por në anën tjetër Diar Miftaraj e Meriton Korenica vazhduan të rrezikojnë portën e tyre, për të përfunduar pjesa e parë me 1-0.

Meriton Korenica

E në fillim të pjesës së dytë, Prishtina përsëri shënoi. Armend Thaqi asistoi kësaj radhe, ndërsa Leonit Abazi tundi rrjetën e Nezirit për herë të dytë në ndeshje, duke shënuar për 2-0, 51’.

TABELA AKTUALE

Trajneri i Dukagjinit bëri zëvendësim të dyfishtë për të tentuar së paku golin këtë stinor, pasi që ekipi i tij ende nuk ka shënuar gol në Superligë!

Mark Milicaj dhe Demiri dolën, derisa Marmullaku e Granit Elezaj u futën në lojë. Vetë trajneri Rexhepi u ndëshkua me karton të verdhë nga gjyqtari, ndërsa rastet për hithat erdhën, por jo të kurorëzohen me gol.

Kanë qenë Granit Elezaj, pastaj Jeton Dushi që kanë provuar më seriozisht, por porta e Visar Bekajt mbeti e paprekur dhe kështu mysafirët u pajtuan me humbje.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, Prishtina tash me tre fitore radhazi futet në lojë për kreun, që edhe e ka qëllim, ndërsa trajneri Dallku ka bilanc të 100%-të me bardhekaltërit, pasi që shënoi dy fitore në dy duelet e para si trajner.

Dukagjini, i fundit në klasifikim, me një pikë të vetme dhe pa gol të shënuar, tashmë ka nis të mbetet larg ekipeve tjera, me 11 gola të pranuara në llogari.

a


11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Dukagjini

25/09/19 @ 17:28

BILD

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

Evropiani/Bundesliga

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

25/09/19 @ 15:02

KUPA E RUSISË

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

25/09/19 @ 13:45

NATIONS LEAGUE

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

Evropiani/Liga e Kombeve/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

24/09/19 @ 20:38

CHAMPIONS LEAGUE FINAL VENUES

UEFA cakton stadiumet nikoqire për finalet e Ligës së Kampionëve

Champions League

UEFA cakton stadiumet nikoqire për finalet e Ligës së Kampionëve

24/09/19 @ 20:10

SHQIP NËPËR BOTË

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

24/09/19 @ 16:22

LISTA E MALIT TË ZI

Lista e Malit të Zi ndaj Kosovës e Bullgarisë

Evropiani

Lista e Malit të Zi ndaj Kosovës e Bullgarisë

24/09/19 @ 16:00

PËR MIQËSORE

Gati gjysma e biletave, ende në shitje

Evropiani/Përfaqësuesja

Gati gjysma e biletave, ende në shitje

24/09/19 @ 00:40

ARENA KOMBËTARE

Testohet ndriçimi, pamje madhështore nga Arena Kombëtare

Evropiani/Kombëtarja

Testohet ndriçimi, pamje madhështore nga Arena Kombëtare

23/09/19 @ 22:43

SIVAS 2-1 TRABZON

Avdijaj ia bën sefte në Superligën turke, por ekipi i pafat

International/Sportistë shqiptarë në botë

Avdijaj ia bën sefte në Superligën turke, por ekipi i pafat

23/09/19 @ 22:20

KOMENTI I MUNISHIT

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

FFK Superliga

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

25/02/21 @ 23:16

FERONIKELI - DRENICA

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

FFK Superliga

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

25/02/21 @ 15:14

BESA - ARBËRIA

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

FFK Superliga

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

25/02/21 @ 15:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

25/02/21 @ 12:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

25/02/21 @ 12:32

BESA - ARBËRIA

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

FFK Superliga

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

25/02/21 @ 08:56

FERONIKELI - DRENICA

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

FFK Superliga

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

25/02/21 @ 08:45

FFK

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

FFK Superliga

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

24/02/21 @ 18:29

BLEDI SHKËMBI

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

FFK Superliga

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

24/02/21 @ 16:17

SHPËTIM IDRIZI

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

FFK Superliga

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

24/02/21 @ 16:11


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga