Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARMA

“Do të kthehemi”

Foto: theAthletic/Google

“Do të kthehemi”


4 May, 2021 @0:36

Kryetari i klubit të Parmës, Kyle Krause, ka premtuar të rikthejë shpejt Parmën në Serie A.

Parma me pësimin e mbrëmshëm nga Torinoja, që fitoi 1-0 me golin e parë të Mërgim Vojvodës në Serie A, u konfirmuar si e rënë në Serie B për stinorin 2021/22.

“Humbje e rëndë në një sezon të rëndë. Për tifozët dhe qytetin e Parmës mund të them vetëm këtë: Do të kthehemi,” ka shkruar në Twitter Krause, që mori presidencën e klubit zyrtarisht në shtator të vitit të kaluar.


GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

JAVI GARCIA

E shkarkojnë pas 10 muajsh në detyrë

La Liga/Transfere

E shkarkojnë pas 10 muajsh në detyrë

03/05/21 @ 23:58

LIRIM KASTRATI

Kastrati hero i finales, shënon në vazhdime për ta fituar Kupën e Hungarisë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kastrati hero i finales, shënon në vazhdime për ta fituar Kupën e Hungarisë

03/05/21 @ 23:21

VIDEO

Super Vojvoda, Torino fiton me golin e tij

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Super Vojvoda, Torino fiton me golin e tij

03/05/21 @ 22:53

SHQIP në BOTË

Ervin Skela nis karrierën e trajnerit

Bundesliga

Ervin Skela nis karrierën e trajnerit

03/05/21 @ 22:35

SHQIP në BOTË

Rashani shkëlqen, Fenerbahçe ruan pozitën

International

Rashani shkëlqen, Fenerbahçe ruan pozitën

03/05/21 @ 22:18

SHQIP në BOTË

Fitore e vlefshme për skuadrën e Hadërgjonajt

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fitore e vlefshme për skuadrën e Hadërgjonajt

03/05/21 @ 19:12

SHQIP në BOTË

Rashani në bankë ndaj Fenerbahçes

International

Rashani në bankë ndaj Fenerbahçes

03/05/21 @ 18:43

VIDEO

Lojtarët e Kosovës urojnë 5 vjetorin e pranimit në UEFA me video

Përfaqësuesja

Lojtarët e Kosovës urojnë 5 vjetorin e pranimit në UEFA me video

03/05/21 @ 18:25

JUVENTUS 0-3 MILAN

Milan bindshëm ndaj Juves, për t’i lënë jashtë TOP4

Serie A

Milan bindshëm ndaj Juves, për t’i lënë jashtë TOP4

09/05/21 @ 22:58

VIDEO

Vojvoda ‘mban në mend’ rrugën e golit, shënon përsëri

Serie A

Vojvoda ‘mban në mend’ rrugën e golit, shënon përsëri

09/05/21 @ 19:23

PARMA 2-5 ATALANTA

Atalanta s’gabon, ngjitet në pozitën e dytë

Serie A

Atalanta s’gabon, ngjitet në pozitën e dytë

09/05/21 @ 16:53

SHQIP në BOTË

15 minuta për Muriqin, Lazio pëson nga Fiorentina

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

15 minuta për Muriqin, Lazio pëson nga Fiorentina

08/05/21 @ 23:47

INTER 5-1 SAMPDORIA

5 nga kampioni

Serie A

5 nga kampioni

08/05/21 @ 19:53

SPEZIA - NAPOLI

Rrahmani e Hysaj shumë afër Ligës së Kampionëve

Serie A

Rrahmani e Hysaj shumë afër Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 19:06

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

SERIE A

Zyrtare: Mourinho kthehet në Serie A

Serie A

Zyrtare: Mourinho kthehet në Serie A

04/05/21 @ 15:19

SERIE A

Ekipi kryeqytetas largon trajnerin

Serie A

Ekipi kryeqytetas largon trajnerin

04/05/21 @ 13:21


 
Të gjitha lajmet nga Serie A