Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI B - COPA AMERICA 2021

Ekuadori ndalë serinë e Brazilit për tu kualifikuar

Fotot: CopaAmerica21/fb

Ekuadori ndalë serinë e Brazilit për tu kualifikuar


28 June, 2021 @11:18

Barazimi i Ekuadorit në mëngjesin e hershëm sot, i ka siguruar “kondorëve” kualifikimin në çerekfinale të Copa America 2021, duke e ndalë serinë e fitoreve të Brazilit me 1-1 [Militao 37 - Mena 53] përfundimtare.

Brazili deri sot ka qenë në një seri të fitoreve që numëronte 10 ndeshje, por skuadra e drejtuar nga Tite u ndalë me barazim edhe pse nuk rrezikoi lidershipin e Grupit B të Copa America 2021.

Me këtë ndeshje edhe ka përfunduar pjesa grupore e Copa America 2021 për Grupin B, ku çerekfinalen e kanë siguruar Brazili, Peruja, Kolumbia dhe Ekuadori, derisa Venecuela është eliminuar.

Me përballjet e natës së sotme, do të përfundojë edhe Grupi A ku skuadrat do të mësojnë renditjen përfundimtare dhe njëkohësisht edhe kudnërshtarin e çerekfinales në garë. Aktualisht Argjentina me 7 pikë është e para në Grupin A, me një më shumë sesa Paraguaji, Kili është me 5 ndërsa Uruguaji me 4. Bolivia është eliminuar, por përballjet e fundit do të përcaktojnë renditjen përfundimtare në Grupin A.

Takohen: Uruguaji-Paraguaji dhe Bolivia-Argjentina.

CopaAmerica Group B final


FINALET RINORE

“Roni 19” kampion në U13, “2 Korriku” kampion në U15

FFK Liga e parë

“Roni 19” kampion në U13, “2 Korriku” kampion në U15

28/06/21 @ 11:00

NGA KLUBI

Cale: Mezi pres fillimin me Gjilanin

FFK Superliga

Cale: Mezi pres fillimin me Gjilanin

28/06/21 @ 10:47

EURO2020

Dita 18, favorite Spanja e Franca

Evropiani

Dita 18, favorite Spanja e Franca

28/06/21 @ 08:30

EURO 2020

Belgjika në duel tjetër të vështirë

Evropiani

Belgjika në duel tjetër të vështirë

28/06/21 @ 00:10

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Belgjika - Portugalia

27/06/21 @ 23:34

1/8: BELGJIKA - PORTUGALIA

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale

Evropiani

Hazardi i “vogël” dërgon Belgjikën në çerekfinale

27/06/21 @ 23:06

SUPERLIGA

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

FFK Superliga/Transfere

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

27/06/21 @ 21:44

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia

27/06/21 @ 21:10

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Çekia

27/06/21 @ 21:10

ZYRTARE

Formacionet startuese: Holanda-Çekia

Evropiani/International

Formacionet startuese: Holanda-Çekia

27/06/21 @ 16:49

ZYRTARE

Abrashi transferohet te skuadra zvicerane

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Abrashi transferohet te skuadra zvicerane

23/06/21 @ 13:53

ZVICRA GARANTON 1/8 E FINALES

Zvicra, vendi i parë nga pozitat e treta që siguron TOP16

Evropiani/International

Zvicra, vendi i parë nga pozitat e treta që siguron TOP16

22/06/21 @ 00:32

KONFIRMOHET DUELI TJETËR

Gati edhe çifti i dytë i të tetës së finales

Evropiani/International

Gati edhe çifti i dytë i të tetës së finales

22/06/21 @ 00:05

PARAKUALIFIKIMET

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

FFK Superliga/International

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

21/06/21 @ 23:47

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

21/06/21 @ 23:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

21/06/21 @ 23:17

FINLANDA 0-2 BELGJIKA

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

Evropiani/International

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

21/06/21 @ 23:12

RUSIA 1-4 DANIMARKA

Brilanca daneze shpërblehet në fund

Evropiani/International

Brilanca daneze shpërblehet në fund

21/06/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga International