Të gjitha lajmet

DFB POKAL: QUARTER FINAL

Falë Rashicës, Werderi arrin gj’finalen

Foto: Werder Official/fb

Falë Rashicës, Werderi arrin gj’finalen

3 April, 2019 @22:58

Werder Bremen është gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Gjermanisë, derisa sonte eliminoi Schalken duke e mposhtur si mysafir 0-2.

Golin e parë dhe krahëdhënës për ekipin e shënoi mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, me një raketë të vërtetë, derisa më pas Davy Klassen vendosi rezultatin përfundimtar.

Bashkë me Werderin në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë janë kualifikuar edhe Hamburgu, Leipzigu dhe Bayerni.

Pas ndeshjes, Rashica mori edhe çmimin e lojtarit më të mirë të kësaj ndeshjeje.

Milot Rashica MOTM

DFB POKAL

Gol & asist nga Rashica ndaj Bayernit të madh

24 April, 2019 @22:42

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur një paraqitje fenomenale në përballje ndaj gjigandit gjerman, Bayern Munchen, sonte, por kjo…

BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND

Bavarezët shkelin Dortmundin për të marrë kreun

Foto: Bundesliga/tw

6 April, 2019 @21:00

Dominim total përgjatë 90 minutave për të mos u lënë asnjë rast dhe fitore 5-0 për të dalë në krye…

KUPA GJERMANE

Raketa e Rashicës

3 April, 2019 @22:16

Lojtari i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar një super gol për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij në ndeshjen e…

FREIBURG - BAYERN

Abrashi ndal Bayernin, Dortmund lider

Foto: SCFreiburg/tw

30 March, 2019 @17:39

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, luajti 90 minuta dhe kishte një karton të verdhë [43’] në ndeshjen ku ekipi…

WERDER - MAINZ

Shkëlqimi i Rashicës në fitore

Foto: uefa.de

30 March, 2019 @17:25

I jashtëzakonshëm! Milot Rashica sot ka qenë njeriu i ndeshjes në fitoren e Werderit ndaj Mainzit 3-1. Së pari…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga