Të gjitha lajmet

HAJDUK - DINAMO

Amir Rrahmani fiton derbin e madh kroat

Foto: GNKDinamo/fb

Amir Rrahmani fiton derbin e madh kroat

3 April, 2019 @22:32

Hajduk
Dinamo Zagreb
Hajduk 0 : 1 Dinamo Zagreb
26' Mario GAVRANOVIC

Stadiumi: Poljud, Split.

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, me ekipin e tij Dinamo Zagreb ka fituar derbin e madh kroat ndaj Hajdukut si mysafir në Poljud të Splitit me rezultat 0-1.

Golin e vetëm dhe të fitores e ka shënuar zvicerani me origjinë kroate Mario Gavranovic, që tundi rrjetën e Josip Posavecit në minutën e 26 të ndeshjes.

Rrahmani ka qenë për 90 minuta në fushë dhe me kolegët e mbrojtjes ka përfunduar ndeshjen me portë të paprekur.

Në anën tjetër, mbrojtësi i Shqipërisë Ardian Ismajli ka marrë një karton të verdhë për 90 minuta sa ishte në fushë për Hajdukun, derisa Emir Sahiti u fut në ndeshje prej minutës së 66 për Hajdukun, pa arritur të ndërrojë diçka në rezultat.

Me këtë fitore Dinamo është shumë afër të shpallet edhe zyrtarisht kampion i Kroacisë, pasi që tash ka 70 pikë, 17 më shumë se përcjellësi i parë, Rijeka.

Hajduku është i pesti në tabelë, me 43 pikë.

KUPA GJERMANE

Raketa e Rashicës

3 April, 2019 @22:16

Lojtari i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar një super gol për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij në ndeshjen e…

EMPOLI - NAPOLI

Dueli shqip në Itali, afron Juven te titulli

Foto: FCEmpoli/fb

3 April, 2019 @21:58

Në përballjen ndërmjet mbrojtësve të Shqipërisë, Frederic Veseli [Empoli] dhe Elseid Hysaj [Napoli] në kuadër të xhiros së XXX të…

BASHKIMI - ISTOGU

Arifi në kohë shtesë sjell fitoren

3 April, 2019 @18:24

Ndeshje e barabartë përgjatë 90 minutave të kohës së rregullt, edhe pse Bashkimi i Koretinit kërkonte më shumë golin, por…

DUKAGJINI - VLLAZNIA

Milicaj hat-trick, Përgjokaj debuton me fitore

Foto: KFDukagjini/fb

3 April, 2019 @18:15

Trajneri i ri i Dukagjinit të Klinës, Ndue Përgjokaj, ka debutuar me fitore në detyrën e tij të re në…

VUSHTRRIA - BESA

Derbi me 4 gola

Foto: KFVushtrria/fb/ E. Popova

3 April, 2019 @16:49

Interesim i madh për ndeshjen në Vushtrri, derisa një pjesë e Ferki Aliut u desh të zbrazej nga gjyqtari kryesor…

DRENICA - GJILANI

Ndajnë pikët për të qëndruar në mes

Foto: KFDrenica/fb

3 April, 2019 @16:41

Dy skuadrat që gjenden në mes të tabelës së klasifikimit, Drenica dhe Gjilani, kanë ndarë pikët sot në Bajram Aliu,…

TREPÇA'89 - FLAMURTARI

Fitore pas 1 muaji

3 April, 2019 @16:33

Trepça’89 i është kthyer pas një muaji. Herën e fundit më 2 mars kishin mposhtur Flamurtarin në Prishtinë. Dhe është…

FUSHË KOSOVA - VËLLAZNIMI

Përsëri dobët jashtë shtëpisë

3 April, 2019 @16:15

Vazhdon forma aspak e mirë e Vëllaznimit në takimet jashtë shtëpisë. Skuadra gjakovare, që këtë sezon ka vetëm dy fitore…

DRITA - KEK-u

Lehtë për kampionin

3 April, 2019 @16:07

Në një takim pa shumë histori në Gjilan, kampionja në fuqi e Kosovës, Drita, shënoi fitore të padiskutueshme dhe të…

LLAPI - FERIZAJ

Ngjitje në vendin e dytë

FOTO/ P.Miftari / KF Llapi

3 April, 2019 @15:59

Me fitore e ka mbyllur ballafaqimin e sotëm ndaj Ferizajit skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina, Llapi. Podujevasit epërsi krijuan…

AKHMAT - SPARTAK

Bekim Balaj shënon ndaj Spartakut

30 March, 2019 @16:39

Sulmuesi i kombëtares shqiptare në futboll, Bekim Balaj, ka gjetur golin e radhës në kampionatin elit rus. Ai ka…

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka…

ELITE ROUND U17

Sulmuesi juventin rrëzon Kosovën

28 March, 2019 @17:02

Në përballjen e dytë në kuadër të Elite Round të grupomshave nën 17 vjeçare, Kosova është mposhtur nga Spanja me…

FRANCE FOOTBALL

Fidan Aliti në ekipin e më të mirëve

Fidan Aliti, gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

28 March, 2019 @15:20

Qendërmbrojtësi i Kosovës që luan për Kalmarin suedez, Fidan Aliti, është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të ndeshjeve të…

MIQËSORE

Rivali i Kosovës avancon, por mposhtet nga Brazili në fund

Foto: CBF

26 March, 2019 @22:40

Ka qenë një ndeshje e jashtëzakonshme miqësore e sontmja në Prag, ku Çekia avancoi në duel me Brazilin 1-0. …

Të gjitha lajmet nga International