Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

1 DITË PARA FILLIMIT TË SEZONIT

Feronikeli kthen përvojën, zyrtarizon përforcimet

Foto: KFFeronikeli/fb

Feronikeli kthen përvojën, zyrtarizon përforcimet


20 August, 2021 @21:32

Vetëm një ditë para se të nis Superliga, Feronikeli që kishte telashe me UEFA-në për shkak të moskryerjes së obligimit të ish-futbollistit të tyre Bedri Greca, më fund është liruar dhe ka kryer përforcimet për të qenë në luftë për mbijetesë këtë stinor në Superligë.

Me mundësimin e pagesës me këste për Grecën, UEFA ka liruar bllokadën e niklit dhe kështu klubi ka kryer përforcimet e nevojshme, kryesisht lojtarë me përvojë për të garuar në Superligë denjësisht.

Feronikeli

Futbollistët që do të punojnë nën drejtimin e Faruk Elshanit këtë stinor te ekipi nga Drenasi janë: Behar Maliqi, Dren Gashi, Azem Bejta, Qemajl Elshani, Berat Ahmeti, Alban Shabani, Diar Prokshi, Drilon Leku dhe Endrit Kastrati.

Duke shkruar: “FC Feronikeli konfirmon transferet e reja, të cilat do të jenë të gatshme që nga ndeshja e nesërme ndaj Dritës në Gjilan,” Feronikeli ka treguar që tashmë do të dalë përballë Dritës me ekip të kompletuar dhe sfidues.


KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

20/08/21 @ 17:25

RREGULLAT DHE MASAT ANTI COVID 19

Drita njofton për rregullat se si mund të shikohet ndeshja në stadium

FFK Superliga

Drita njofton për rregullat se si mund të shikohet ndeshja në stadium

20/08/21 @ 17:08

LLAPI

Llapi me dhuratë për tifozërinë

FFK Superliga

Llapi me dhuratë për tifozërinë

20/08/21 @ 15:59

DRITA

Nuhiu: Na duhet kohë

FFK Superliga

Nuhiu: Na duhet kohë

20/08/21 @ 14:21

SUHAREKË

Ballkani publikon çmimin e biletave për ndeshjen e parë të stinorit

FFK Superliga

Ballkani publikon çmimin e biletave për ndeshjen e parë të stinorit

20/08/21 @ 14:11

RAHOVEC

Rahoveci nuk mposhtet as nga A&N

FFK Liga e parë

Rahoveci nuk mposhtet as nga A&N

20/08/21 @ 13:36

GJAKOVË

Vaksinohen edhe futbollistët e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Vaksinohen edhe futbollistët e Vëllaznimit

20/08/21 @ 13:16

SPANJA

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

20/08/21 @ 12:08

RREGULLAT DHE MASAT ANTI COVID 19

Drita njofton për rregullat se si mund të shikohet ndeshja në stadium

FFK Superliga

Drita njofton për rregullat se si mund të shikohet ndeshja në stadium

20/08/21 @ 17:08

LLAPI

Llapi me dhuratë për tifozërinë

FFK Superliga

Llapi me dhuratë për tifozërinë

20/08/21 @ 15:59

DRITA

Nuhiu: Na duhet kohë

FFK Superliga

Nuhiu: Na duhet kohë

20/08/21 @ 14:21

SUHAREKË

Ballkani publikon çmimin e biletave për ndeshjen e parë të stinorit

FFK Superliga

Ballkani publikon çmimin e biletave për ndeshjen e parë të stinorit

20/08/21 @ 14:11

BILANSI VEROR

Drita 10 transfere, 11 largime

FFK Superliga/Transfere

Drita 10 transfere, 11 largime

19/08/21 @ 23:52

KAMPIONJA IA VAZHDON KONTRATËN TRAJNERIT

Prishtina i beson Ramadanit edhe për 2 sezone

FFK Superliga/Transfere

Prishtina i beson Ramadanit edhe për 2 sezone

19/08/21 @ 23:43

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Malisheva prezanton 5 përforcimet e fundit

FFK Superliga

Malisheva prezanton 5 përforcimet e fundit

19/08/21 @ 20:35

ME VAR NGA XHIROJA E PARË

Superliga nis të shtunën, përcaktohen referët e ndeshjeve

FFK Superliga

Superliga nis të shtunën, përcaktohen referët e ndeshjeve

19/08/21 @ 17:55

PRISHTINA

Kampionja me mbrojtës nga Nigeria

FFK Superliga/Transfere

Kampionja me mbrojtës nga Nigeria

19/08/21 @ 17:22

PARA DUELIT HISTORIK

Malisheva gati për Superligë, e pret kampionen

FFK Superliga

Malisheva gati për Superligë, e pret kampionen

19/08/21 @ 00:00


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga