Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LETËR UEFAs

FFM zyrtarisht kërkon shtyerjen e ndeshjes ndaj Kosovës

Foto: FFM

FFM zyrtarisht kërkon shtyerjen e ndeshjes ndaj Kosovës


11 March, 2020 @14:24

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) edhe zyrtarisht ka kërkuar nga UEFA-ja shtyerjen e ndeshjes ndaj Kosovës, në kuadër të PlayOffit të Ligës D të Kombeve.

FFM ka bërë të ditur përveç shikuesve, tashmë ka problemin edhe të arritjes së lojtarëve të saj me kohë, për shkak të disa shteteve që kanë futur në karantinë edhe lojtarët dhe arritja e tyre për datën e ndeshjes do të jetë e pamundur.

Gjithashtu FFM ka bërë të ditur se janë konsultuar edhe me Federatat e Gjeorgjisë e Bellorusisë, çiftit tjetër gjysmëfinal, fituesi i së cilës do të jetë nikoqir i finales së PlayOffit të Ligës D të Kombeve.

Ndeshja Maqedonia - Kosova është paraparë të luhet më 26 mars, ndërsa finalja më 31 mars.


CORONAVIRUS

Roma s’udhëton në Spanjë

Europa League

Roma s’udhëton në Spanjë

11/03/20 @ 14:17

LEIPZIG 3-0 TOTTENHAM HOTSPUR

Leipzigu i Nagelsmannit eliminon nënkampionin e Evropës

Champions League

Leipzigu i Nagelsmannit eliminon nënkampionin e Evropës

10/03/20 @ 23:11

VALENCIA 3-4 ATALANTA

Ilicic me rekord, Xhimshiti 90min - Atalanta vazhdon ëndrrën

Champions League

Ilicic me rekord, Xhimshiti 90min - Atalanta vazhdon ëndrrën

10/03/20 @ 23:05

PARA DUELIT JETIK

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

10/03/20 @ 18:43

VENDIMI I MINISTRISË

Maqedonia - Kosova, përfundimisht pa shikues

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia - Kosova, përfundimisht pa shikues

10/03/20 @ 14:55

AIK 3-1 KALMAR

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

10/03/20 @ 14:34

GORICA 1-3 LOKOMOTIVA

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

International/Sportistë shqiptarë në botë

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

10/03/20 @ 13:59

ORARI I NDESHJEVE NË CIKLIN E TRETË

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

FFK Superliga

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

09/03/20 @ 23:27

DUKAGJINI 1-3 DRENICA

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

FFK Superliga

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

09/03/20 @ 16:44

FERONIKELI 2-0 VUSHTRRIA

Tovërlani debuton me fitore

FFK Superliga

Tovërlani debuton me fitore

09/03/20 @ 16:23

RAHOVECI

Rahoveci përforcohet me Illmen Bajrën

FBK Superliga/Transfere

Rahoveci përforcohet me Illmen Bajrën

03/08/21 @ 23:37

LOS ANGELES LAKERS

Zyrtare: Carmelo Anthony në Lakers

NBA

Zyrtare: Carmelo Anthony në Lakers

03/08/21 @ 21:46

KOSOVA U18 - SHQIPËRIA U18

Maxhuni nis me fitore, Kosova mposht Shqipërinë

Përfaqësueset e tjera

Maxhuni nis me fitore, Kosova mposht Shqipërinë

03/08/21 @ 21:26

PRISHTINA

Arlind Shabani te Prishtina

FFK Superliga

Arlind Shabani te Prishtina

03/08/21 @ 20:43

ELITA E FEMRAVE

Përcaktohet edhe afati kalimtar te femrat

FBK Liga e Femrave

Përcaktohet edhe afati kalimtar te femrat

03/08/21 @ 19:38

LIVE VIDEO

Direkt U-18: Kosova-Shqipëria

Përfaqësuesja/Shqipëria

Direkt U-18: Kosova-Shqipëria

03/08/21 @ 19:26

SUHAREKË

Theophilus Solomon sulmuesi i ri i Ballkanit

FFK Superliga

Theophilus Solomon sulmuesi i ri i Ballkanit

03/08/21 @ 19:19

SUPERKUPA

Caktohet data e Superkupës në basketboll

Superkupa e Kosovës

Caktohet data e Superkupës në basketboll

03/08/21 @ 19:13

MIQËSORE

Ballkani në formë, fiton edhe në miqësoren e tretë

FFK Superliga

Ballkani në formë, fiton edhe në miqësoren e tretë

03/08/21 @ 18:36

FBK

FBK Superliga, kur fillon sezoni i ri?

FBK Superliga

FBK Superliga, kur fillon sezoni i ri?

03/08/21 @ 17:23


 
Të gjitha lajmet nga