Të gjitha lajmet

CHELSEA - EINTRACHT FRANKFURT

Finale londineze, Chelsea fiton me penallti

Finale londineze, Chelsea fiton me penallti

9 May, 2019 @23:40

Chelsea ka arritur të marr biletën për finale të Europa Ligës, duke e eliminuar Eintrachtin e Frankfurtit pas penalltive të ekzekutuara në Stamford Bridge sonte, pasi që përgjatë 90 minutave dhe vazhdimeve, rezultati nuk ndërroi.

Ka qenë Eden Hazard që shënoi penalltinë vendimtare për Chelsean, ndërsa portieri Kepa Arrizabalaga ktheu avantazhin te Chelsea në penallti, duke mbrojtur dy goditje të frankfurtasve për triumf 4-3.

Hazard

Ndeshja në kohë të rregullt përfundoi 1-1, rezultat ky i njëjtë sikurse në Frankfurt, që dërgoi ndeshjen në vazhdime e pastaj edhe në penallti.

Në finale, që do të zhvillohet në Baku të Azerbejxhanit, Chelsea do të ndeshet me rivalin e qytetit - Arsenal, që eliminoi Valencian në gjysmëfinalen tjetër sonte.

 

VALENCIA - ARSENAL

Arsenali në finale të Europa Leagues

9 May, 2019 @22:55

Skuadra londineze, Arsenal, duke e mposhtur Valencian në të dyja ndeshjet gjysmëfinale të Europa Leagues, u kualifikua në finale, që…

EINTRACHT FRANKFURT - CHELSEA

Vendoset në Londër

Fotot: UEL/fb

2 May, 2019 @23:04

Pedro Rodriguez me golin e shënuar pak para fundit të pjesës së parë në Frankfurt, ka përcaktuar rezultatin përfundimtar të…

ARSENAL - VALENCIA

Dyshja sulmuese siguron fitoren

Foto: UEL/fb

2 May, 2019 @23:01

Arsenali ka mbyllur me fitore 3-1 ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Europa Ligës, derisa përballë kishte Valencian që nisi…

FUTBOLLISTI I PSGsë

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

27 April, 2019 @8:25

Futbollisti brazilian i Paris St Germainit, Neymar, është suspsenduar nga UEFA-ja me tre ndeshje moslojë të sezonit të ardhshëm në…

DUELET E PARA

Nata e favoritëve

Foto: Arsenal/fb

11 April, 2019 @22:58

Në natën e parë të çerekfinaleve të Europa Ligës, kanë fituar favoritët pavarësisht se a kanë qenë vendas a mysafir.…

Të gjitha lajmet nga Europa League