Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJILANI 1-0 FERONIKELI

Gerhard Progni me supergol, vendos ndeshjen

Gerhard Progni me supergol, vendos ndeshjen


10 April, 2021 @17:02

Mesfushori perfekt i Shqipërisë, Gerhard Progni, me super golin e shënuar nga gjuajtja e lirë, ka vendosur ndeshjen e ditës në Superligë, ku Gjilani ka mposhtur Feronikelin 1-0 [Gerhard Progni 20].

Pas një rasti të Feronikelit në fillim të ndeshjes me Damir Kojasevic, Gjilani ka reaguar me dominim dhe shpejt me një gjuajtje të lirë të ekzekutuar mjeshtërisht nga Progni, ka marrë epërsinë.

Më pas, Gjilani ka pasur edhe 2-3 raste, derisa fiton edhe penallti në minutën e 37 të duelit. Por, Keita Razak gjuan topin jashtë portës, për të shkuar në pushim pjesëlojësh me rezultat minimal 1-0.

TABELA AKTUALE

Gjatë pjesës së dytë Feronikeli me ndërrime ka tentuar të ndërrojë diskurin e lojës. Klodian Duro futi Besmir Bojkun dhe Jean Cariocën në vend të Simon Loshit dhe Adem Maliqit, por rastet nuk u konkretizuan.

Carioca pati rast të mirë në minutën e 53 të ndeshjes. Më pas ka tentuar edhe Marko Simonovski, por Enea Koliçi në portën e vendasve është treguar i sigurt.

Deri në fund, raste të rrezikshme më nuk kishte dhe kështu Gjilani ka shënuar fitoren e tretë në katër ndeshjet e fundit të Superligës, për të qëndruar sigurt në pozitën e katërt të renditjes tabelare.

Feronikeli me regjistrimin e humbjes së dhjetë të stinorit, nuk e ka të sigurt ende rehatinë në Superligë.


BALLKANI 4-1 BESA

Lehtë ndaj Besës, Ballkani lider

FFK Superliga

Lehtë ndaj Besës, Ballkani lider

10/04/21 @ 16:58

VIDEO

Veseli me super gol nga distanca

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë

Veseli me super gol nga distanca

10/04/21 @ 16:15

FORMACIONET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Dukagjini-Istogu

FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Dukagjini-Istogu

10/04/21 @ 15:03

LIGA E DYTË 2020/21

Fushë Kosova ngrit lidershipin me rezultat zyrtar

FFK Liga e parë

Fushë Kosova ngrit lidershipin me rezultat zyrtar

10/04/21 @ 14:50

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Feronikeli

10/04/21 @ 14:39

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Besa

10/04/21 @ 14:27

EREDIVISE

Shumë ekipe pas talentit të Ajaxit

International

Shumë ekipe pas talentit të Ajaxit

10/04/21 @ 14:19

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

FFK Superliga

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

10/05/21 @ 14:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

10/05/21 @ 13:48

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

FFK Superliga

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

09/05/21 @ 18:56

ISMET MUNISHI

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

FFK Superliga

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

09/05/21 @ 18:45

FARUK ELSHANI

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

FFK Superliga

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

09/05/21 @ 18:31

ARDIAN BASHA

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

FFK Superliga

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

09/05/21 @ 18:16

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

FFK Superliga

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

09/05/21 @ 18:07

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

FFK Superliga

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

09/05/21 @ 17:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga