Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BALLKANI 4-1 BESA

Lehtë ndaj Besës, Ballkani lider

Lehtë ndaj Besës, Ballkani lider


10 April, 2021 @16:58

Ballkani ka arritur të shënojë fitore në duel ndja Besës, për t’iu kthyer triumfeve pas humbjes ndaj Prishtinës.

Me fitore ndaj Besës së fundosur në Superligë, Ballkani ka marrë lidershipin në elitë, me pikë të njëjta sikurse Drita ndjekëse, që ka aktualisht një ndeshje më pak.

Ballkani mposhti Besën 4-1 [Meriton Korenica 5, 69, Nazmi Gripshi 56, Arbër Prekazi 80 - Ardi Qorri 23]

Gjithça nisi mirë dhe heret për Ballkanin, kur Meriton Korenica shënoi për epërsi në minutën e 5 të takimit. Por Besa luftarake ka arritur të barazojë me golin e Ardi Qorrit nga gjuajta e lirë.

TABELA AKTUALE

Ballkani më pas fitoi penallti, por arbër Hoxha dështoi, për tu mbyllur pjesa e parë me 1-1. Në pjesë të dytë suharekasit u mobilizuan tërësisht dhe me super-golin e Nazmi Gripshit nga gjuajta e lirë avancuan në 2-1.

Pas kësaj Korenica përsëri shënoi për 3-1, ku u asistua nga Ermal Krasniqi, ndërsa epilogun e vulosi mbrojtësi me përvojë Arbër Prekazi që 10 minuta para fundit shënoi për përfundimtaren 4-1.

Me këtë fitore Ballkani kap kreun përkohësisht, vetëm falë golaverazhit dhe pret rezultatin e Dritës, ndërsa Besa e fundosur, përkundër mundimit për të arritur më shumë, ndalet përsëri duke regjistruar humbjen e 22 të stinorit.


VIDEO

Veseli me super gol nga distanca

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë

Veseli me super gol nga distanca

10/04/21 @ 16:15

FORMACIONET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Dukagjini-Istogu

FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Dukagjini-Istogu

10/04/21 @ 15:03

LIGA E DYTË 2020/21

Fushë Kosova ngrit lidershipin me rezultat zyrtar

FFK Liga e parë

Fushë Kosova ngrit lidershipin me rezultat zyrtar

10/04/21 @ 14:50

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Feronikeli

10/04/21 @ 14:39

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Besa

10/04/21 @ 14:27

EREDIVISE

Shumë ekipe pas talentit të Ajaxit

International

Shumë ekipe pas talentit të Ajaxit

10/04/21 @ 14:19

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

PREMIER LEAGUE

United pas Pau Torres

Premier League/La Liga/Transfere

United pas Pau Torres

10/04/21 @ 13:27

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga