Të gjitha lajmet

SHKUPJANI NË SHKËLQIM

‘Golazo’ nga Enis Bardhi, tifozët brohorasin emrin e tij

‘Golazo’ nga Enis Bardhi, tifozët brohorasin emrin e tij

22 September, 2017 @14:02

Levante
Real Sociedad
Levante 3 : 0 Real Sociedad

Ylli i ri i ekipit të rikthyer në La Liga, Levante, ka shënuar mbrëmë golin e tretë sezonal, ndërsa tifozët kanë brohoritur emrin e tij pas golit dhe fitores 3-0 ndaj Real Sociedadit. TABELA AKTUALE Shkupjani Enis Bardhi po shkëlqen në La Liga, përkundër moshës së tij të re, 22 vjeçare. Mbrëmë ai shënoi golin e fundit në fitoren e Levantes, nga gjuajtja e lirë, një predhë - që nga spanjollët u quajt 'golazo'. Këtë verdhë Bardhi erdhi nga Ujpest hungarez te Levante për 1.5 milionë euro dëmshpërblim.

REFERËT KRYESORË dhe ORARI

Gjyqtarët e xhiros VI në Ligën e Parë

22 September, 2017 @8:45

Janë përcaktuar edhe gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në duelet e Ligës së Parë të Kosovës për xhiron e…

GJYQTARËT

Kreshnik Vula në derbin e xhiros

22 September, 2017 @8:35

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka publikuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në duelet e xhiros së gjashtë…

KONFERENCA E FERONIKELIT

Lushtaku shpreson për gol në derbi

21 September, 2017 @23:16

Sulmuesi i Feronikelit, Kreshnik Lushtaku, shpreson që të shënojë gol në derbin e nesërm, ku takohen dy kampionët e fundit…

SUSPENDOHET LOJTARI I PRISHTINËS

2 ndeshje moslojë për Maxhunin

Foto: FC Prishtina

21 September, 2017 @20:53

Futbollisti i Prishtinës, Lorik Maxhuni, është dënuar me 2 ndeshje moslojë nga Komisioni Disiplinor i FFK-së, pas goditjes me…

KOMISIONI DISIPLINOR

Për Flamurtarin, kërkohet raport plotësues

21 September, 2017 @20:47

Komisioni Disiplinor nuk e ka dënuar ende Flamurtarin pas inicimit të procedurës disiplinore nga Komisioni i Garave ditë më parë.…

JUBILEU I KAPITENIT LEGJENDAR

Cana zyrtarisht mbyll karrierën në ndeshjen Shqipëri-Itali

Lorik Cana/ BOROZANI/ Lis Dorambari/ Arkiv

21 September, 2017 @15:03

Kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, më 9 tetor para ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Botëror "Rusia 2018" do…

SULMUESI SPANJOLL

Diego Costa para zyrtarizimit te Atletico

21 September, 2017 @14:13

Sulmuesi spanjoll, Diego Costa, do t'i bëjë testet mjeksore te skuadra madrilene, Atletico Madrid, këtë të enjte, pas arritjes së…

PARA DERBIT

Derbi i dy kampionëve të fundit

21 September, 2017 @14:04

Xhiroja e gjashtë e Superligës së Kosovës hapet nesër në ora 16:00 kur në program është debri ndërjmet Feronikelit dhe…

PAS OPERIMIT

Korenica pranë rikthimit pas operimit

Iris Selimi, trajner kondicional-fizik i Lirisë/ BOROZANI/ D. S.

21 September, 2017 @12:30

Mesfushori ofanziv i Lirisë, Meriton Korenica, është afër rikthimit në fusha të gjelbëra pas lëndimit që e pësoi në xhiron…

REALMADRID-REALBETIS

Kthehet CR7, Betis fiton pas gati 2 dekadave në Bernabeu

21 September, 2017 @8:28

Përkundër rasteve të shumta që kishte, Real Madrid nuk ka arritur të marë asnjë pikë në duelin e mbrëmshëm ndaj…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga