Të gjitha lajmet

PROPOZIMI I BUNJAKIT

Hamren, përzgjedhje e Bunjakit për Kosovën

Erik Hamren/ Foto: SkySports

Hamren, përzgjedhje e Bunjakit për Kosovën

29 December, 2017 @14:59

Trajneri suedez, Erik Hamren, është njeriu ideal për të marrë drejtimin e Kosovës në kualifikimet e radhës për Kampionat Europian dhe në duelet e Ligës së Kombeve. Së paku, kështu mendon ish-selektori i Kosovës, Albert Bunjaki. Në një intervistë për Kohën ditore, Bunjaki ka thënë se ka propozuar Hamrenin për Kosovën, pasi që ka përvojë të madhe dhe ka kualifikuar dy herë Suedinë në gara të mëdha. Erik Hamren Suedezi 60 vjeçar që prej vitit 1987 është duke ushtruar zejen e trajnerit. Ai tërë karrierën e tij e ka kaluar në ekipe të ndryshme skandinave, ndërsa Rosenborgu norvegjez është më i njohuri nga këta. Prej vitit 2009 deri më vitin 2016 ai ka drejtuar kombëtaren e Suedisë. "Futbollistët e Kosovës kanë nevojë për një trajner me përvojë, që i shtyen përpara. Talenti nuk mungon," ka thënë ndër të tjera Bunjaki.

NË AUSTRALI

Besart Berisha sjell fitoren

29 December, 2017 @12:26

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Besart Berisha, ka shënuar sot golin e fitores për ekipin e tij, Melbourne Victory në…

UEFA

Trepça ‘89 e Prishtina në renditjen e UEFA-së

29 December, 2017 @12:15

Në listën e publikuar nga UEFA sa i përket renditjes së ekipeve evropiane në bazë të koeficientëve që caktohen varësisht…

CRYSTAL PALACE - ARSENAL

Wenger 810, Mustafi shënon, Arsenali afrohet

28 December, 2017 @22:52

Pas 8 ndeshjeve radhazi pa humbje në Premier League, skuadra e Crystal Palacet u dorëzua sonte në derbin londinez ndaj…

CENK TOSUN

Në pritje të bëhet rekord transfer nga Turqia

28 December, 2017 @22:12

Sulmuesi i reprezentacionit të Turqisë dhe i Besiktasit, Cenk Tosun, është në pritje të bëhet transferi më i shtrenjtë turk…

PALACE - ARSENAL

Palace vs. Arsenal, startojnë Mustafi e Xhaka

28 December, 2017 @20:02

Në prag të ndeshjes përmbyllëse të xhiros së XX në Premier League, janë publikuar formacionet zyrtare të Crystal Palacet dhe…

VINCENZO MONTELLA

Zyrtarizohet te Sevilla

28 December, 2017 @19:27

Pas disa ditëve kërkim, Sevilla më në fund ka zyrtarizuar trajnerin e ri të ekipit. Ai është ish-trajneri i Milanit,…

NË PODGORICË

Fatos Beqiraj merr çmim në Mal të Zi

Foto: FSCG

28 December, 2017 @14:57

Sulmuesi i lindur e rritur në Kosovë, Fatos Beqiraj, që përfaqëson Malin e Zi në futboll, ka marrë plaketën "Jubileu…

GERARD DEULOFEU

Para rikthimit në Milano

28 December, 2017 @13:29

Lojtari i rikthyer te Barcelona, Gerard Deulofeu, pritet të bëhet pjesë e Interit shpejtë, shkruajnë mediat spanjolle sot. Diario Sport…

CARLOS CARVALHAL

‘Mjellmat’ zyrtarizojnë trajnerin e ri

28 December, 2017 @13:09

Pas largimit të trajnerit të deritashëm të ekipit, Paul Clement, me datë 20 dhjetor, skuadra e Swanseat, ka zyrtarizuar trajnerin…

TRAJNERI I INTERIT

Spalletti: Problemet duhet t’i zgjidhim vetë

Foto: fcinter.it

28 December, 2017 @12:27

Tekniku i Interit, Luciano Spalletti, ka dhënë deklaratë enigmatike lidhur me eliminimin e djeshëm të ekipit të tij, në kuadër…

TRAJNERI I MILANIT

Gattuso: Fitore për frymëmarrje

28 December, 2017 @12:16

I gëzuar për fitore në çerekfinale të Kupës ndaj Interit, trajneri i Milanit, Gennaro Gatusso, është shprehur të jetë i…

PREJ KOSOVE

Esat Mala te Partizani

Foto: Partizani.al

28 December, 2017 @11:38

Mesfushori i ri i reprezentacionit të Kosovës, Esat Mala, ka arritur marrëveshje me ekipin nga Kategoria Superiore shqiptare, Partizani. Partizani…

LUCIANO VIETTO

Sulmuesi 20 milionësh, huazohet

28 December, 2017 @10:34

Njeriu që erdhi për 20 milionë euro në vitin 2015 nga Villareal te Atletico Madrid, pritet të huazohet te Sporting…

VINCENZO MONTELLA

Milan bllokon Montellën

28 December, 2017 @10:19

Mediat spanjolle vetëm presin zyrtarizimin e trajnerit të ri të Sevillës. Ai pritet të jetë italiani, Vincenzo Montella. Mirëpo, sipas…

KOLUMNE

Janari anglez

28 December, 2017 @8:35

Jean-Marc Bosman nuk ka qenë njëri nga futbollistët që do të mbahet në mend për sukseset e tij në fushë.…

COPPA ITALIA 1/4: MILAN-INTER

Cutrone jetëson Gattuson, Milan eliminon Interin

Foto: acmilan.com

27 December, 2017 @23:48

Pas 120 minutave lojë në përballjen derbi të Kupës së Italisë ndërmjet Milanit dhe Interit, ka qenë i riu Patrick…

BILETAT

Shqipëria-Skocia, biletat në shitje

FOTO: FSHF

19 October, 2018 @17:29

Federata Shqiptare e Futbollit (FSH) ka bërë të ditur se ka nxjerrë në shutje biletat online për ndeshjen ndërmjet Shqipërisë…

LIGA C E KOMBEVE

Asnjë fitore, rrezik nga Liga D, shkarkohet trajneri

18 October, 2018 @15:17

Pas zhvillimit të katër ndeshjeve në kuadër të Ligës C të Kombeve, Federata e Futbollit të Sllovenisë ka marrë vendim…

GJIBRALTARI - LIHTENSHTAJNI

E dyta me radhë, Gjibraltari synon kualifikimin!

16 October, 2018 @22:50

Pas fitores së parë dhe historike ndaj Armenisë 3 ditë më parë, Gjibraltari ka arritur edhe të dytën sonte. …

KOMBINIMET E LIGËS SË KOMBEVE

UEFA: Ky është kombinimi i Kosovës për ngritje

Fotot: FSF/fb

16 October, 2018 @18:33

Përfaqësuesja e Kosovës pas 4 ndeshjeve të para në Ligë të Kombeve ka arritur të regjistrojë 2 fitore dhe 2…

KOMBINIMI I LIGËS SË KOMBEVE

E konfirmon UEFA, fati i Shqipërisë në ndeshje me Skocinë

Foto: IFA

16 October, 2018 @18:20

Futbollistët e Shqipërisë janë "të rrezikuar" të luajnë në kategorinë më të dobët të Ligës së Kombeve nëse nuk arrijnë…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve