Të gjitha lajmet

DREJTORI SPORTIV

Igli Tare refuzon Milanin

Igli Tare refuzon Milanin

9 June, 2019 @20:38

Rossonerët nuk do të kenë Iglin Taren drejtor sportiv. Njoftimi i fundit nga mediat italiane bën të ditur se vlonjati ka refuzuar ofertën e rossonerëve.

Paolo Maldini dhe Ivan Gazidis kanë bërë të ditur se Tare është zgjedhja e parë e tyre për pozitën e drejtorit sportiv.

Oferta e Milanit ka qenë pak më e lartë se ajo aktuale e Lazios, mirëpo në anën tjetër Lazio ka dyfishuar sot rrogën e Tares dhe ia ka vazhduar kontratën deri më qershor 2023.

Rossonerët gjithashtu i kanë ofruar pozitën e trajnerit Simone Inzaghit, por edhe ai ka preferuar të qëndrojë në kryeqytet me të kaltërit.

Tash e tutje, Milan do të drejtojë radarin diku tjetër, derisa pa drejtor sportiv do të duhet të negociojë për sezonin e ri me lojtarët në kërkim.

CALCIO MERCATO

Giampaolo drejton rossonerët?!

6 June, 2019 @16:37

Trajneri i deritashëm i Sampdorias, Marco Giampaolo, thuhet të ketë arritur marrëveshje me Milanin. CalcioMercato ka bërë të ditur…

SIMONE INZAGHI

Dy vjet shtesë

6 June, 2019 @15:14

Skuadra e Lazios ka bërë të ditur zyrtarisht se ka arritur marrëveshje për vazhdim të kontratës me trajnerin aktual të…

PRONAR I RI

Miliarderi blen Fiorentinën

6 June, 2019 @14:40

Skuadra nga Firenca, Fiorentina, prej sot ka pronar të ri. Milarderi italo-amerikan, Rocco Commisso, është zyrtarisht pronar i ri…

MEDIA TALK

Mbi dyfishin e rrogës për të lënë Juventusin

2 June, 2019 @15:50

Njëra ndër spekulimet më shokuese vjen nga Calciomercato, që bën të ditur se Paris St Germain është i gatshëm t’i…

ROSSONERI

Milan ndahet me 8 lojtarë

2 June, 2019 @15:39

Vera pritet të jetë e nxehtë te Milan, derisa ekipi është duke pritur emërimin e trajnerit të ri të skuadrës.…

Të gjitha lajmet nga Serie A