Të gjitha lajmet

TRAJNERI I NJOHUR

Munishi i rikthehet Superligës

Munishi i rikthehet Superligës

8 June, 2019 @21:16

Ish trajneri i shumë skuadrave kosovare, Ismet Munishi, po i rikthehet Superligës.

Prishtinasi Munishi tash e tutje do të jetë trajner i ri i Ballkanit të Suharekës, pasi që ekipi portokallezi para pak çastesh ka zyrtarizuar njoftimin për ardhjen e tij.

Munishi do të drejtojë Ballkanin në edicionin 2019/20 të Superligës së Kosovës.

Ballkani në stinorin e fundit mbijetoi në Superligë, me trajnerin Gani Sejdiu, por ekipi nuk kishte arritur marrëveshje për vazhdim kontrate me mitrovicasin dhe kështu ndanë rrugët.

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

SULMUESI NGA GJAKOVA

Edhe Zeka vazhdon me kampionin

8 June, 2019 @19:36

Sulmuesi gjakovar i Feronikelit, Mevlan Zeka, ka vazhduar kontratën me ekipin e tij aktual. Njoftimin e ka zyrtarizuar pak…

ALBERT DABIQAJ

Vazhdimi i radhës te Feronikeli, Dabiqaj

8 June, 2019 @14:44

Pas Yll Hoxhës, Kastriot Rexhës, Arbër Prekazit, Astrit Fazliut, Përparim Islamit dhe Mendurim Hotit, kampioni i fundit i Kosovës Feronikeli…

ENIS ZABËRXHA

Përvoja rikthehet te Llapi

8 June, 2019 @14:36

Sulmuesi 33 vjeçar, Enis Zabërxha, është rikthyer te Llapi. Njeriu që ka lënë gjurmë në futbollin kosovar me golat…

TE GJILANI

Fshesë te Gjilani, ndahet me 10 futbollistë

7 June, 2019 @11:45

Pas sigurimit të Superligës vetëm me ndeshjen e barazhit për stinorin vijues, Gjilani ka nisur operacionin fshesa. Kuqebardhët anamoravas…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga