Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HALL OF FAME

Keane e Lampard në Premier League Hall of Fame

Keane e Lampard në Premier League Hall of Fame


19 May, 2021 @12:17

Pas Alan Shearer, Thierry Henry e Eric Cantona, Premier League Hall of Fame-t i shtohen edhe dy legjenda.

Roy Keane dhe Frand Lampard u nderuan me këtë epitet.

Roy Keane karrierën e nisi në Notthingam Forest, derisa u transferua te Manchester United në stinorin 1993/94 dhe u bë njëri ndër legjendat e skuadrës.

Keane gjatë karrierës së tij në Premier League, luajti në 366 ndeshje, i shënoi 39 gola dhe i bëri 33 asistime. Futbollisti irlandez ka fituar 7 trofe të Premier League me Manchester United.

Në anën tjetër, Frank Lampard gjatë karrierës së tij në Premier League luajti te skuadrat si: West Ham United, Swansea City, Chelsea dhe Manchester City.

Lampard në 609 paraqitje ka shënuar 177 gola e 102 asistime, derisa ka fituat 3 tituj të Premier League.


CHELSEA 2-1 LEICESTER

Chelsea pranë Championsit, Leicester rrezikon gjithçka

Premier League

Chelsea pranë Championsit, Leicester rrezikon gjithçka

18/05/21 @ 23:28

ILIR MUSTAFA

Ilir Mustafa largohet nga Ankara Keçiorengucu

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ilir Mustafa largohet nga Ankara Keçiorengucu

18/05/21 @ 23:23

BAYERN MUNICH

Ekip me 5 yje!

Bundesliga

Ekip me 5 yje!

18/05/21 @ 22:53

MEDIA TALKS

Komplikohet transferimi i Mbappe në Madrid

Ligue 1/La Liga

Komplikohet transferimi i Mbappe në Madrid

18/05/21 @ 22:46

KUPA E TURQISË

Kampioni i Turqisë fiton edhe Kupën

International

Kampioni i Turqisë fiton edhe Kupën

18/05/21 @ 21:57

SHPRESAT

Portieri i skuadrës nga Liga e Parë ftohet te Kosova U21

Përfaqësuesja

Portieri i skuadrës nga Liga e Parë ftohet te Kosova U21

18/05/21 @ 21:37

FRANCA

Pas 6 viteve mungesë, Benzema ftohet nga Franca!

Evropiani

Pas 6 viteve mungesë, Benzema ftohet nga Franca!

18/05/21 @ 21:14

“E urrej futbollin modern”

Evropiani/Përfaqësuesja/Premier League

“E urrej futbollin modern”

19/06/21 @ 12:30

ANALIZA

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

Premier League/Serie A

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

18/06/21 @ 22:50

TRANSFERE

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

Premier League/La Liga/Transfere

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

17/06/21 @ 20:20

RAFA BENITEZ

Pritet rikthimi në Premier League

Premier League/Transfere

Pritet rikthimi në Premier League

16/06/21 @ 23:59

STINORI I RI

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

Premier League

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

16/06/21 @ 10:21

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

Premier League/Ligue 1/Transfere

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

10/06/21 @ 15:03

WOLVES

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

Premier League/Transfere

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

09/06/21 @ 11:19

EMILIANO BUENDIA

Rekord transfer nga Aston Villa

Premier League/International/Transfere

Rekord transfer nga Aston Villa

06/06/21 @ 12:00

PREMIER LEAGUE

Për herë të tretë, Pep Guardiola trajneri i vitit në PL

Premier League

Për herë të tretë, Pep Guardiola trajneri i vitit në PL

05/06/21 @ 13:21

PREMIER LEAGUE

Ruben Dias lojtari i viti në Premier League

Premier League

Ruben Dias lojtari i viti në Premier League

05/06/21 @ 12:48


 
Të gjitha lajmet nga Premier League