Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHELSEA 2-1 LEICESTER

Chelsea pranë Championsit, Leicester rrezikon gjithçka

Foto: premierleague.com

Chelsea pranë Championsit, Leicester rrezikon gjithçka


18 May, 2021 @23:28

Vetëm një xhiro para përfundimit të stinorit në Premier Ligë, Chelsea është shumë pranë sigurimit të Champions League me një vend në TOP 4 të elitës, derisa fituesi i FA Cupës, Leicester, është duke rrezikuar gjithçka.

Vetëm 3 ditë pasi u mposhtën në finale të Kupës, Chelsea ka arritur që para 8 mijë tifozëve në Stamford Bridge të mposht kundërshtarin - që i la pa Kupë, 2-1 [Rudiger 47, Jorginho 66p. - Iheanacho 76].

Fitorja ka çuar Chelsean në pozitë të tretë, ndërsa Leicesterin e ka rrëzuar në të katërtin vend, derisa Liverpool po pret rastin për të kapur këtë pozitë pasi ka një ndeshje e 3 pikë më pak.

 


ILIR MUSTAFA

Ilir Mustafa largohet nga Ankara Keçiorengucu

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ilir Mustafa largohet nga Ankara Keçiorengucu

18/05/21 @ 23:23

MEDIA TALKS

Komplikohet transferimi i Mbappe në Madrid

Ligue 1/La Liga

Komplikohet transferimi i Mbappe në Madrid

18/05/21 @ 22:46

KUPA E TURQISË

Kampioni i Turqisë fiton edhe Kupën

International

Kampioni i Turqisë fiton edhe Kupën

18/05/21 @ 21:57

FRANCA

Pas 6 viteve mungesë, Benzema ftohet nga Franca!

Evropiani

Pas 6 viteve mungesë, Benzema ftohet nga Franca!

18/05/21 @ 21:14

SHPRESAT

Portieri i skuadrës nga Liga e Parë ftohet te Kosova U21

Përfaqësuesja

Portieri i skuadrës nga Liga e Parë ftohet te Kosova U21

18/05/21 @ 21:37

UNITED - FULHAM

Përsëri dobët në “Old Trafford”, United s’fiton as me shikues

Premier League

Përsëri dobët në “Old Trafford”, United s’fiton as me shikues

18/05/21 @ 20:56

SHQIP në BOTË

Muriqi e Strakosha startuese, Vojvoda e Ujkani në bankë

Serie A

Muriqi e Strakosha startuese, Vojvoda e Ujkani në bankë

18/05/21 @ 20:25

NGA KONFERENCA

Liria me paga deri në 2 mijë euro, kryetari fajëson lojtarët dhe stafin për dështimin

FFK Liga e parë

Liria me paga deri në 2 mijë euro, kryetari fajëson lojtarët dhe stafin për dështimin

18/05/21 @ 20:33

ANALIZA

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

Premier League/Serie A

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

18/06/21 @ 22:50

TRANSFERE

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

Premier League/La Liga/Transfere

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

17/06/21 @ 20:20

RAFA BENITEZ

Pritet rikthimi në Premier League

Premier League/Transfere

Pritet rikthimi në Premier League

16/06/21 @ 23:59

STINORI I RI

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

Premier League

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

16/06/21 @ 10:21

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

Premier League/Ligue 1/Transfere

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

10/06/21 @ 15:03

WOLVES

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

Premier League/Transfere

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

09/06/21 @ 11:19

EMILIANO BUENDIA

Rekord transfer nga Aston Villa

Premier League/International/Transfere

Rekord transfer nga Aston Villa

06/06/21 @ 12:00

PREMIER LEAGUE

Për herë të tretë, Pep Guardiola trajneri i vitit në PL

Premier League

Për herë të tretë, Pep Guardiola trajneri i vitit në PL

05/06/21 @ 13:21

PREMIER LEAGUE

Ruben Dias lojtari i viti në Premier League

Premier League

Ruben Dias lojtari i viti në Premier League

05/06/21 @ 12:48

ARSENAL

Arsenali publikon listën e largimeve

Premier League

Arsenali publikon listën e largimeve

03/06/21 @ 23:43


 
Të gjitha lajmet nga Premier League