Të gjitha lajmet

KUJTIM DUBOVA KALON TE KIKA

Kika merr futbollistin e Gjilanit

Kika merr futbollistin e Gjilanit

2 January, 2019 @18:33

Mbrojtësi i deritashëm i Gjilanit, Kujtim Dubova, është zyrtarizuar sot si përforcim i ri i Kikës së Hogoshtit.

Ai ka nënshkruar deri në fund të stinorit me ekipin e Kikës. Skuadra në fjalë po lufton për mbijetesë këtë stinor në Ligë të Parë.

TABELA AKTUALE

Kika ka përfunduar vjeshtën në Ligë të Parë me vetëm 3 fitore dhe në total ka mbledhur 15 pikë. Ekipi është në zonën e Play Outit të Ligës së Parë, ndërsa me pikë të njëjta Ramiz Sadiku është mbi ta në zonën e shpëtimit.

“Kika në ditët në vazhdim do të sjellë risi tjera,” ka bërë të ditur ndër të tjera njoftimi i ekipit, që dikur ishte nënkampion i Kosovës.

DALIN NË SHITJE

Këtu bleni biletat Angli-Kosovë

19 June, 2019 @12:11

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur faqen zyrtare ku mund të blihen biletat për ndeshjen kualifikuese Angli…

MIRRET VENDIMI

Disiplinorja shqipton dënimet për Canën, Morinën, Vulën…

19 June, 2019 @11:59

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka marrë vendimet pas rasteve të hapura në ndeshjet e barazhit të Superligës së Kosovës. …

VRESHTARËT

Rahoveci ndahet me trajnerin historik

TOPSPORTI/Arkiv

19 June, 2019 @10:14

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook, KB Rahoveci ka bërë të ditur se është ndarë me…

NANDO DE COLO

Ylli francez largohet nga CSKA Moska

19 June, 2019 @9:22

Ylli francez, Nando De Colo, është larguar nga skuadra ruse CSKA Moska. Pas pesë sezonave të kaluara te kampioni aktual…

NDAHET ME EKIPIN

Sulmuesi kuqezi përfundon aventurën te ekipi i tij

18 June, 2019 @21:28

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ka bërë të ditur se është ndarë…

Të gjitha lajmet nga