Të gjitha lajmet

ZLATAN IBRAHIMOVIC

LA, mirë se erdhe te Zlatani :)

LA, mirë se erdhe te Zlatani :)

23 March, 2018 @16:34

Para pak çastesh skuadra e MLS të SHBA-së, Los Angeles Galaxy, zyrtarizoi marrëveshjen me sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimovic, ndërsa në videon e publikuar, shihet Zlatan duke thënë në stilin e tij: LA, mirë se erdhe te Zlatani!

Ibrahimovic, që së fundi ishte pjesë e Manchester Unitedit, shkëputi kontratën me ekipin ditën më parë dhe si lojtar i lirë kaloi në SHBA, ku vendosi për ekipin e LA Galaxy.

 

LA Galaxy \

NJOFTIM NGA FFK

Bora, shtyen ndeshjet

23 March, 2018 @15:34

Komisionet e Garave të Ligës së Parë, Ligës së Dytë, të Juniorëve dhe Kadetëve, kanë vendosur që të gjitha ndeshjet…

JAVA XII

Derbi i xhiros luhet në Gjakovë

Foto: BOROZANI / ARKIV

23 March, 2018 @13:56

Me fillim nga ora 20:00, sonte në Gjakovë takohen Liburni dhe Besa nga Peja, në ndeshjen që shihet të jetë…

OLD TRAFFORD

Zyrtare: Zlatan dhe United, shkëputet kontrata

22 March, 2018 @21:04

Përmes një postimi zyrtar, Manchester United ka njoftuar shkëputjen e kontratës me suedezin Zlatan Ibrahimovic. Suedezi kaloi një sezon të…

KOSOVA U21 - AZERBEJXHANI U21

Super Kosova U21, fiton dhe ngjitet në tabelë

Foto: BOROZANI

22 March, 2018 @20:49

Vazhdojnë paraqitjet e shkëlqyeshme të Kosovës U21! Në takimin e zhvilluar sonte ndaj Azerbejxhanit U21 në Mitrovicë, përfaqësuesja jonë zhvilloi…

PËRFAQËSUESJA

Bernard Challandes: Dua të krijoj mentalitet fitues

Foto: FFK

22 March, 2018 @18:13

Pas stërvitjes së parë me skuadrën, Bernard Challandes, përzgjedhësi i Kosovës, deklaroi: “Përfaqësuesja ka individë të talentuar, ka lojtarë që…

KOSOVA U21 - AZERBEJXHANI U21

Kosova U21 vs. Azerbejxhani U21, formacionet startuese

22 March, 2018 @18:10

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës U21 dhe Azerbejxhanit U21.

KOSOVA U21 - AZERBEJXHANI U21

Ku mund ta shikoni ndeshjen e Kosovës U21?

22 March, 2018 @17:33

Sonte me fillim nga ora 19:00, Kosova U21 luan ndaj Azerbejxhanit U21 në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të…

RAMIZ KRASNIQI

Si e pa përzgjedhësi Krasniqi ndeshjen?

22 March, 2018 @11:11

Pas humbjes së djeshme nga Portugalia U19, selektori i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka thënë se ndeshja ka qenë jashtëzakonisht…

ELITE ROUND

Dueli me Irlandën, pas humbjes nga Portugalia

Foto: FFK

22 March, 2018 @10:24

Përfaqësuesja e Kosovës U19 do të ndeshet pasnesër me Irlandën U19 në kuadër të Grupit 5 të Elite Round të…

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 March, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që pritet të debutojë në përballjet miqësore të Koosvës që zhvillohen…

FA CUP: CHELSEA - UNITED

United eliminon Chelsean, kuptohen çiftet çerekfinale

Foto: Manchester United

18 February, 2019 @22:41

Me një paraqitje fantastike ekipore, United ka arritur të shënojë fitore 0-2 në ‘Stamford Bridge’, për ta eliminuar kështu Chelsean…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

Të gjitha lajmet nga Premier League