Të gjitha lajmet

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 March, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që pritet të debutojë në përballjet miqësore të Koosvës që zhvillohen më 24 dhe 27 mars, ndër të tjera ka bërë të ditur pas stërvitjeve të para me reprezentacionin se ka gjetur ekip të koordinuar.

“E kam thënë menjëherë që Kosova është ekipi pjesë e të cilit do të jem,” ka thënë futbollisti 18 vjeçar i Genkut, duke treguar se vendimi i tij ka qenë i lirë dhe nuk ka qenë i ndikuar nga askush.

Edon Zhegrova, Kosovo

“Nuk është se e njoh shumë mirë lojën e dy ekipeve kundër të cilave do të luajmë, por duhet të jemi shumë të vëmendshëm gjatë gjithë ndeshjes. Jam optimist se do të luajmë një lojë shumë të mirë,” ka thënë ndër të tjera Zhegrova.

Kosova luan miqësore me Madagaskarin më 24 mars, ndërsa me Burkina Fason më 27 mars.

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 March, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren ndaj Madagaskarit në Francë, ka mbajtur sot stërvitjen e parë nën…

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova debuton me humbje në ‘Elite Round’

21 March, 2018 @19:57

Në takimin e parë të fazës ‘Elite Round’, përfaqësuesja U19 e Kosovës ka pësuar humbje nga përfaqësuesja e Portugalisë. Takimi…

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova U19 në disavantazh pas 45 minutave

21 March, 2018 @18:34

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh 2-0 ndaj Portugalisë. Siç u parashikua, vendasit po tregohen skuadër më…

FORMACIONI STARTUES

11-shja e Kosovës U19 ndaj portugezëve

21 March, 2018 @17:11

Përfaqësuesja e Kosovës U19 pas një ore nis ndeshjen ndaj Portugalisë U19 në kuadër të Elite Round të UEFA-së. …

STINORI 2017/18

Çka kanë të përbashkët Gjilani, Liria e Llapi?

BOROZANI/Arkiv/A.P.

20 March, 2018 @20:46

Tre skuadra të Superligës, nga qytete relativisht të largëta për një vend si Kosova - kanë një të përbashkët. …

SULEJMAN STAROVA

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

20 March, 2018 @20:30

Tashmë numri i skuadrave të Superligës me trajner nga Shqipëria ka shkuar në katër. Pas Lirisë, që nisi e para…

BILETAT

Francoville, stadiumi dhe biletat për ndeshjet e Kosovës

Stadium "Jean Rolland" në Francoville, 20km larg qendrës së Parisit, Francë

20 March, 2018 @17:06

Kosova në përballjet që do t’i zhvillojë këtë javë, ndaj Burkina Fasos dhe Madagaskarit, do të luajë në një stadium…

KOSOVA U21

Lista e Kosovës U21 për 2 ndeshjet e marsit

Foto: FFK

19 March, 2018 @21:12

Kur jemi pak ditë nga zhvillimi i ndeshjeve, kjo është lista e të ftuarve nga Rafet Prekazi për ndeshjet që…

KOSOVA U21

Deklaratat e lojtarëve para ndeshjeve kualifikuese

19 March, 2018 @21:06

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para dy ndeshjeve kualifikuese u shprehën disa nga lojtarët e Kosovës U21. “Jemi një ekip kompakt…

KOSOVA U21

Prekazi: Kemi treguar lojëra të mira, na duhet përkrahja

19 March, 2018 @20:44

Kosova U21 ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Europianin 2019, ndeshje të…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve