Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LEWA REKORDER

Lewa kryen stinorin duke rrënuar rekordin e legjendës

Lewa kryen stinorin duke rrënuar rekordin e legjendës


22 May, 2021 @17:40

Legjenda e futbollit gjerman, Gerd Muller, tashmë do të jetë i dyti në listë, derisa polaku Robert Lewandowski me golin e 41 të stinorit të shënuar në xhiron mbyllëse të Bundesligës 2020/21 - ka bërë që të thyhet rekordi deri tash i paaritshëm i një lojtari të shënojë kaq gola brenda stinorit, pas rreth 5 dekadave.

Bayern përkundër se u bë kampion disa xhiro më parë, nuk zhgënjeu ndaj Augsburgut derisa bëri gol-show me fitore 5-2 në fund, ndërsa Lewa shënoi golin e fundit të skuadrës në minutën e 90 të ndeshjes për të regjistruar emrin e tij në histori të futbollit gjerman.

Kujtojmë, sot ka qenë edhe ndeshja e fundit e trajnerit Hansi Flick në krye të Bayernit, pasi që më parë është bërë e ditur se ai më nuk do të vazhdojë me skuadrën dhe ekipi qysh muajin e kaluar ka bërë të ditur se vendin e tij do ta zë Julian Nagelsmann.


BUNDESLIGA

Goli i Rashicës nuk mjafton, Wederi bie nga Bundesliga

Bundesliga

Goli i Rashicës nuk mjafton, Wederi bie nga Bundesliga

22/05/21 @ 17:23

VIDEO

Rashica futet në pjesën e dytë dhe shënon për Werderin (Video)

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica futet në pjesën e dytë dhe shënon për Werderin (Video)

22/05/21 @ 17:17

SHQIP NË BOTË

Liridon Balaj nënshkruan kontratë të re në Zvicër

International/Sportistë shqiptarë në botë

Liridon Balaj nënshkruan kontratë të re në Zvicër

22/05/21 @ 15:16

MEDIA TALK

Roma, Chelsea - në kërkim të gol-makinës holandeze

Premier League/Bundesliga/Serie A/Transfere

Roma, Chelsea - në kërkim të gol-makinës holandeze

22/05/21 @ 15:11

KOLN - SCHALKE

Idrizi e Mustafi titullarë përballë Kolnit të Rexhbeçajt

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Idrizi e Mustafi titullarë përballë Kolnit të Rexhbeçajt

22/05/21 @ 14:56

CdS

Pep tregon se kur do të menaxhojë skuadër në Itali

Serie A

Pep tregon se kur do të menaxhojë skuadër në Itali

22/05/21 @ 15:00

SHQIP në BOTË

Milot Rashica përshëndetet nga Werderi

Bundesliga

Milot Rashica përshëndetet nga Werderi

22/06/21 @ 17:14

TRANSFERE

Gnabry i pikëlluar për Alaba

Bundesliga/La Liga/Transfere

Gnabry i pikëlluar për Alaba

19/06/21 @ 13:38

GJERMANIA

Vendimi final, pas EURO 2020

Evropiani/Bundesliga/International

Vendimi final, pas EURO 2020

06/06/21 @ 15:16

HOLANDEZI

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

Bundesliga/Transfere

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

06/06/21 @ 10:21

WERDER BREMEN

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

Bundesliga/Transfere

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

01/06/21 @ 16:05

BAYERN MUNICH

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

Bundesliga

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

01/06/21 @ 12:30

NDAHEN RRUGËT

Mavraj në kërkim të adresës së re

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj në kërkim të adresës së re

30/05/21 @ 16:39

BUNDESLIGA PLAYOUT

Rikthim i madh për të mbijetuar në elitë

Bundesliga

Rikthim i madh për të mbijetuar në elitë

29/05/21 @ 21:01

BUNDESLIGA

Bayerni transferon 23 vjeçarin nga Championshipi

Bundesliga/Transfere

Bayerni transferon 23 vjeçarin nga Championshipi

27/05/21 @ 17:56

MEDIA TALK

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

27/05/21 @ 11:14


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga