Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CdS

Pep tregon se kur do të menaxhojë skuadër në Itali

Pep tregon se kur do të menaxhojë skuadër në Itali


22 May, 2021 @15:00

Trajneri kampion, Pep Guardiola, ka bërë të ditur se kur do të donte të menaxhonte skuadër në Serie A.

Në një bisedë me Il Corriere dello Sport, Guardiola ka thënë se në Itali do të trajnonte një skuadër kur t’i mbush 72-vjet.

“Kur t’i bëj 72-vjet do të vijë të punojë në Itali dhe do të kërkojë që Roberto Baggio të bëhet asistent i im,” ka thënë trajneri aktual i Manchester Cityt.

Guardiola dhe Baggio kanë luajtur bashkë në Brescia derisa ishin futbollistë, ndërsa spanjolli ka bërë të ditur se Johan Cruijff gjithmonë ka folur mirë për Baggion dhe se ka pasur dëshirë ta shihte atë në një ligë teknike si LaLiga, por në atë kohë, derisa krejt yjet ishin në Itali, ka qenë e pamundur ta bindje Baggion që të luante në Spanjë.


SERIE B

Nuk e arrijnë finalen e PlayOffit, shkarkojnë trajnerin

Serie A/Transfere

Nuk e arrijnë finalen e PlayOffit, shkarkojnë trajnerin

22/05/21 @ 14:51

SUPERIORE

Kampioni në Shqipëri caktohet në xhiron e fundit

FSHF Kategoria Superiore

Kampioni në Shqipëri caktohet në xhiron e fundit

21/05/21 @ 22:37

KOSOVA

Bytyqi i thotë “Po” Kosovës

Përfaqësuesja

Bytyqi i thotë “Po” Kosovës

21/05/21 @ 23:05

KOSOVA U21

Publikohet lista e gjërë e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Andorrës

Përfaqësuesja

Publikohet lista e gjërë e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Andorrës

22/05/21 @ 13:05

MEDIA TALKS

Ranieri do të largohet nga Sampdoria, zëvendësuesi mund të jetë ish lojtari i Interit

Serie A

Ranieri do të largohet nga Sampdoria, zëvendësuesi mund të jetë ish lojtari i Interit

21/05/21 @ 18:57

MEDIA TALKS

Inzaghi dhe Cannavaro në ‘luftë’ për Parman

Serie A

Inzaghi dhe Cannavaro në ‘luftë’ për Parman

21/05/21 @ 19:08

SUPERLIGA

Referët e xhiros së fundit në Superligë

FFK Superliga

Referët e xhiros së fundit në Superligë

21/05/21 @ 21:57

SERIE A

Milan ka gjetur zëvendësuesin e Çalhanoglu

Serie A/Transfere

Milan ka gjetur zëvendësuesin e Çalhanoglu

22/06/21 @ 20:00

TRANSFER

Inter zyrtarizon Çalhanoğlun

Serie A/Transfere

Inter zyrtarizon Çalhanoğlun

22/06/21 @ 18:48

SERIE A

Çalhanoglu nesër në Milano, por jo për AC Milan

Serie A/Transfere

Çalhanoglu nesër në Milano, por jo për AC Milan

21/06/21 @ 19:30

SERIE A

Juventus bën gati 400 milionë euro për merkato

Serie A/Transfere

Juventus bën gati 400 milionë euro për merkato

20/06/21 @ 20:50

TRANSFERE

Ndizet gara për Locatellin

Serie A/Transfere

Ndizet gara për Locatellin

20/06/21 @ 15:40

SERIE A

5 largime te Milani

Serie A/Transfere

5 largime te Milani

20/06/21 @ 14:25

SERIE A

Radu tek Inter?

Serie A/Transfere

Radu tek Inter?

19/06/21 @ 20:50

ANALIZA

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

Premier League/Serie A

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

18/06/21 @ 22:50

SERIE A

Ndërron jetë ish-futbollisti i Juventus

Serie A

Ndërron jetë ish-futbollisti i Juventus

18/06/21 @ 22:20

TRANSFERE

Locatelli bëhet gati për “aventurën” e radhës, kësaj here në Torino

Evropiani/Serie A/Transfere

Locatelli bëhet gati për “aventurën” e radhës, kësaj here në Torino

18/06/21 @ 22:10


 
Të gjitha lajmet nga Serie A