Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GODITJE PER KAMPIONIN

Lideri humb golashënuesin më të mirë!

Kastriot Rexha, disa stinore me pare/ TOPSPORTI/ G.P.

Lideri humb golashënuesin më të mirë!


20 April, 2021 @13:27

Lideri dhe kampioni aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Drita, para pak çastesh ka bërë të ditur se ka humbur golashënuesin më të mirë të skuadrës për pjesën e mbetur të stinorit.

Kastriot Rexha me lëndimin që ka pasur prej muajit shkurt në këmbën e majtë, nuk ka arritur të ndihmojë ekipin.

Ndërsa përpjekjet për t’iu rikthyer fushave me tretmane, nuk kryen punë. Kështu, Drita ka bërë të ditur se lojtari i tyre tash duhet t’i nënshtrohet operimit — që praktikisht ia mbyll sezonin lojtarit.

“Pas kontrolleve të fundit rezultatet kanë treguar që Rexha të premten duhet t’i nënshtrohet operimit për ta kaluar shqetësimin dhe praktikisht ky sezon është mbyllur për të,” ka bërë të ditur njoftimi i Dritës.

“Kjo do të jetë një mungesë e madhe për klubin tonë ku dihet që jemi në një fazë të rëndësishme të kampionatit dhe mungesa e Rexhës do të jetë evidente,” ka shkruar më tej njoftimi.

Rexha përndryshe është golashënuesi më i mirë i ekipit të kampionit dhe liderit aktual, me 8 gola të shënuara dhe 2 asistime.


TOTTENHAM HOTSPUR

Zyrtarizohet zëvendësimi i përkohshëm i Mourinhos

Premier League

Zyrtarizohet zëvendësimi i përkohshëm i Mourinhos

20/04/21 @ 11:34

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Superliga Evropiane, klubi i Evertonit tregon se kujt ia mban anën

Premier League

Superliga Evropiane, klubi i Evertonit tregon se kujt ia mban anën

20/04/21 @ 11:29

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (29)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (29)

20/04/21 @ 10:07

NGA EMISIONI

Perez: Superliga Evropiane nuk është e mbyllur! Ne po e shpëtojmë futbollin

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Perez: Superliga Evropiane nuk është e mbyllur! Ne po e shpëtojmë futbollin

20/04/21 @ 00:29

PAS NDESHJES

Klopp direkt ndaj Neville: Nuk është në rregull të flasësh për YNWA

Premier League

Klopp direkt ndaj Neville: Nuk është në rregull të flasësh për YNWA

19/04/21 @ 23:50

PAS BARAZIMIT

James Milner: Nuk më pëlqen, të gjithë e kuptuam nga mediat

Premier League

James Milner: Nuk më pëlqen, të gjithë e kuptuam nga mediat

19/04/21 @ 23:24

LEEDS 1-1 LIVERPOOL

Leeds ndal ekipin e Superligës Evropiane

Premier League

Leeds ndal ekipin e Superligës Evropiane

19/04/21 @ 23:05

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Klopp: Jam kundër Superligës Evropiane, po e bëjnë për para…

Premier League/International

Klopp: Jam kundër Superligës Evropiane, po e bëjnë për para…

19/04/21 @ 20:15

LEEDS - LIVERPOOL

Leeds - Liverpool, 11-shet startuese

Premier League

Leeds - Liverpool, 11-shet startuese

19/04/21 @ 20:04

EUROPEAN SUPERLEAGUE

“Chelsea, Reali e City të përjashtohen nga UCL!”

Champions League/Europa League

“Chelsea, Reali e City të përjashtohen nga UCL!”

19/04/21 @ 19:18

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga