Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

A&N 1-1 LIRIA

Liria barazon në derbi me A&N, mbetet larg kryesuesve

Liria barazon në derbi me A&N, mbetet larg kryesuesve


6 March, 2021 @15:35

Derbi lokal i qytetit të Prizrenit mes ekipit të ri A&N dhe Lirisë ka përfunduar me barazim 1-1 [Diellon Dragusha 4 - Liridon Fetahaj 11].

Futbollistët e Megzon Visokës e nisën mirë takimin dhe me asistimin e Hasan Hysenit në minutën e katërt nga pjesa e majtë e fushës, Dragusha nuk e kishte të vështirë të dërgonte topin në rrjetë për epërsinë e vendasve.

Por, futbollistët e drejtuar nga Naci Sensoy u këndellën shpejtë dhe thuajse në mënyrë të njëjtë barazuan, kur krosimin nga e majta, e shndërroi në gol Liridon Fetahaj.

TABELA AKTUALE

Më pas, Liria kishte më shumë iniciativë përgjatë lojës, por rastet e plogështa nuk rrezikuan fare portën e vendasve të A&N, derisa në përballje vëreheshin shikues të vendosur përreth stadiumit.

Barazimi i bën një hap prapa A&N-së në garë me dyshen që mban kreun e Ligës së Parë A, derisa Liria duke regjistruar barazimin e shtatë të stinorit, po mbetet pas mundësisë për luftë për Superligë.

Golat mund t’i shihni në video, në 15 minutat e para të inçizimit të ndeshjes


VITIA 0-0 DARDANA

Vitia merr kryesimin me barazim

FFK Liga e parë

Vitia merr kryesimin me barazim

06/03/21 @ 15:30

DUKAGJINI - ISTOGU

Merlaku si zakonisht, Dukagjini mposhtë Istogun

FFK Liga e parë

Merlaku si zakonisht, Dukagjini mposhtë Istogun

06/03/21 @ 15:21

2 KORRIKU - VLLAZNIA

2 Korriku shkëlqen, deklason Vllazninë

FFK Liga e parë

2 Korriku shkëlqen, deklason Vllazninë

06/03/21 @ 15:13

MALISHEVA - DRENASI

Malisheva bindshëm ndaj Drenasit, vazhdon kryesimin

FFK Liga e parë

Malisheva bindshëm ndaj Drenasit, vazhdon kryesimin

06/03/21 @ 15:07

GJILANI - ARBËRIA

Barazimi i radhës, s’ka fitore në pranverë për Gjilanin!

FFK Superliga

Barazimi i radhës, s’ka fitore në pranverë për Gjilanin!

06/03/21 @ 15:04

PRISHTINA - LLAPI

Pranvera në Prishtinë: 5 ndeshje, 5 fitore!

FFK Superliga

Pranvera në Prishtinë: 5 ndeshje, 5 fitore!

06/03/21 @ 14:58

LIGA E FEMRAVE

13 gola! KFF Mitrovica deklason KFF Lirinë!

FFK Superliga

13 gola! KFF Mitrovica deklason KFF Lirinë!

06/03/21 @ 14:01

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Arbëria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Arbëria

06/03/21 @ 12:32

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

RAHOVEC

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

FFK Liga e parë/Transfere

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

06/07/21 @ 17:59

FERIZAJ

Ferizaji 90% i kompletuar, fillojnë stërvitjet

FFK Liga e parë

Ferizaji 90% i kompletuar, fillojnë stërvitjet

06/07/21 @ 17:16

RAHOVECI

Rahoveci vazhdon edhe me Merxhën

FFK Liga e parë

Rahoveci vazhdon edhe me Merxhën

06/07/21 @ 16:47

RAHOVECI

Dobratiqi e Elshani, përforcimet e fundit të Rahovecit

FFK Liga e parë/Transfere

Dobratiqi e Elshani, përforcimet e fundit të Rahovecit

06/07/21 @ 16:06

FERIZAJ

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

FFK Liga e parë

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

06/07/21 @ 13:30

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

KEK-u

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

FFK Liga e parë

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

05/07/21 @ 17:48

LIGA e PARË

Një largim te Flamurtari

FFK Liga e parë

Një largim te Flamurtari

04/07/21 @ 20:04


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë