Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - LLAPI

Pranvera në Prishtinë: 5 ndeshje, 5 fitore!

Foto: FC Prishtina

Pranvera në Prishtinë: 5 ndeshje, 5 fitore!


6 March, 2021 @14:58

17 ndeshje rresht pa humbje për Prishtinën në futbollin kosovar!

Skuadra e radhës që u mposht nga Prishtina ishte Llapi, që pësoi nga 2-0 (Besnik Krasniqi 30’, Alban Shillova 34’) në kryeqytet. Në 5 takimet e luajtura në ligë gjatë stinorit pranveror, skuadra e drejtuar nga Zekirija Ramadani i ka të gjitha fitore!

TABELA AKTUALE

Fitorja prishtinase erdhi falë dy golave brenda 4 minutave, gola që u shënuan nga Besnik Krasniqi (30’) e Alban Shillova (34’).

Krasniqi, që po kalon formë fantastike momentalisht, shënoi me kokë pas krosimit nga Leonit Abazi, e Shillova ishte ai që me golin e dytë e dërgoi Prishtinën në pushim me epërsi të dyfishtë.

Për t’u përmendur nga pjesa e parë është edhe lëndimi i Mentor Zhdrellës te Llapi. Dikur futbollisti më i mirë në Kosovë u lëndua në minutën e 18’ dhe u detyrua të zëvendësohet nga Edon Sadriu.

Gjatë pjesës së dytë, portat mbeten të paprekura dhe ndeshja në fund u mbyll 2-0.

Fitorja e shënuar sot bën që Prishtina të jetë mbi Dritën në renditje dhe vetëm 1 pikë larg Ballkanit lider, kurse Llapi vazhdon ta rrezikojë mbijetesën në elitë.

 


PAS NDESHJES

Sokoli: Ishim konfuz, rezultati na dërgon në luftë për mbijetesë

FFK Superliga

Sokoli: Ishim konfuz, rezultati na dërgon në luftë për mbijetesë

06/03/21 @ 17:08

PAS NDESHJES

Morina: Mundi po jep rezultat

FFK Superliga

Morina: Mundi po jep rezultat

06/03/21 @ 17:02

TREPÇA 1-1 VUSHTRRIA

Rezultati që s’i konvenoi asnjërës skuadër

FFK Liga e parë

Rezultati që s’i konvenoi asnjërës skuadër

06/03/21 @ 15:52

PREMIER LEAGUE

Nuk këndellet Arsenal, barazon me Burnley

Premier League

Nuk këndellet Arsenal, barazon me Burnley

06/03/21 @ 15:41

A&N 1-1 LIRIA

Liria barazon në derbi me A&N, mbetet larg kryesuesve

FFK Liga e parë

Liria barazon në derbi me A&N, mbetet larg kryesuesve

06/03/21 @ 15:35

KEK-u - RAMIZ SADIKU

Barazojnë pa gola, rrezikojnë rënien

FFK Liga e parë

Barazojnë pa gola, rrezikojnë rënien

06/03/21 @ 15:30

VITIA 0-0 DARDANA

Vitia merr kryesimin me barazim

FFK Liga e parë

Vitia merr kryesimin me barazim

06/03/21 @ 15:30

DUKAGJINI - ISTOGU

Merlaku si zakonisht, Dukagjini mposhtë Istogun

FFK Liga e parë

Merlaku si zakonisht, Dukagjini mposhtë Istogun

06/03/21 @ 15:21

2 KORRIKU - VLLAZNIA

2 Korriku shkëlqen, deklason Vllazninë

FFK Liga e parë

2 Korriku shkëlqen, deklason Vllazninë

06/03/21 @ 15:13

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga