Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS NDESHJES

Sokoli: Ishim konfuz, rezultati na dërgon në luftë për mbijetesë

Sokoli: Ishim konfuz, rezultati na dërgon në luftë për mbijetesë


6 March, 2021 @17:08

Trajneri me shumë përvojë në futbollin e Kosovës, Bylbyl Sokoli, pas barazimit befasues të ekipit të tij KF Gjilani ndaj Arbërisë sot në Gjilan, ka thënë se ky rezultat dërgon ekipin në luftë për ekzistencë në Superligë.

Sokoli, që ende s’ka shijuar fitore në pjesën pranverore të stinorit me të kuqtë nga qyteti i Gjilanit ka thënë se presioni i madh për rezultat bëri që lojtarët të jenë konfuz në disa momente.

“Luajtëm me shumë presion në këtë ndeshje dhe kjo na shkaktoi konfuzitet në disa momente. Kemi probleme me futbollistë të lënduar, duke nisur nga reparti defanziv. Bëmë ndryshime në formacion dhe duhet të improvizojmë për ndeshjet e radhës,” ka thënë fillimisht ai për të vazhduar.

“Ky rezultat s’na konvenon aspak. Rezultati na dërgon në luftë për ekzistencë. Duhet të shikojmë daljen nga kjo situatë,” ka thënë Sokoli pas barazimit 1-1 sot.

Gjilani, falë pikëve nga pjesa pranverore e stinorit është në pozitë të katërt, por tashmë më afër pjesës së rrezikshme sesa kreut.

Ekipi nuk ka shënuar fitore në asnjërën nga 5 ndeshjet e pranverës.


PAS NDESHJES

Morina: Mundi po jep rezultat

FFK Superliga

Morina: Mundi po jep rezultat

06/03/21 @ 17:02

TREPÇA 1-1 VUSHTRRIA

Rezultati që s’i konvenoi asnjërës skuadër

FFK Liga e parë

Rezultati që s’i konvenoi asnjërës skuadër

06/03/21 @ 15:52

PREMIER LEAGUE

Nuk këndellet Arsenal, barazon me Burnley

Premier League

Nuk këndellet Arsenal, barazon me Burnley

06/03/21 @ 15:41

A&N 1-1 LIRIA

Liria barazon në derbi me A&N, mbetet larg kryesuesve

FFK Liga e parë

Liria barazon në derbi me A&N, mbetet larg kryesuesve

06/03/21 @ 15:35

KEK-u - RAMIZ SADIKU

Barazojnë pa gola, rrezikojnë rënien

FFK Liga e parë

Barazojnë pa gola, rrezikojnë rënien

06/03/21 @ 15:30

VITIA 0-0 DARDANA

Vitia merr kryesimin me barazim

FFK Liga e parë

Vitia merr kryesimin me barazim

06/03/21 @ 15:30

DUKAGJINI - ISTOGU

Merlaku si zakonisht, Dukagjini mposhtë Istogun

FFK Liga e parë

Merlaku si zakonisht, Dukagjini mposhtë Istogun

06/03/21 @ 15:21

2 KORRIKU - VLLAZNIA

2 Korriku shkëlqen, deklason Vllazninë

FFK Liga e parë

2 Korriku shkëlqen, deklason Vllazninë

06/03/21 @ 15:13

MALISHEVA - DRENASI

Malisheva bindshëm ndaj Drenasit, vazhdon kryesimin

FFK Liga e parë

Malisheva bindshëm ndaj Drenasit, vazhdon kryesimin

06/03/21 @ 15:07

GJILANI - ARBËRIA

Barazimi i radhës, s’ka fitore në pranverë për Gjilanin!

FFK Superliga

Barazimi i radhës, s’ka fitore në pranverë për Gjilanin!

06/03/21 @ 15:04

DUKAGJINI

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

FFK Superliga

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

26/07/21 @ 11:25

BALLKANI

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

FFK Superliga

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

26/07/21 @ 00:47

MIQËSORE

Gjilani pëson në miqësore

FFK Superliga

Gjilani pëson në miqësore

25/07/21 @ 21:00

BALLKANI

Isufi: Ballkani është kampion moral

FFK Superliga

Isufi: Ballkani është kampion moral

24/07/21 @ 23:21

ZYRTARE

Ish-braziliani i Kukësit e Niklit, përforcon Dukagjinin

FFK Superliga/Transfere

Ish-braziliani i Kukësit e Niklit, përforcon Dukagjinin

24/07/21 @ 11:17

MIQËSORE

Gjilani me rezultat minimal fiton në miqësore

FFK Superliga

Gjilani me rezultat minimal fiton në miqësore

23/07/21 @ 20:48

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

DRITA 0-0 FEYENOORD

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

Conference League/FFK Superliga

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

22/07/21 @ 23:00

MIQËSORE

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

22/07/21 @ 20:09


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga