Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ROMA 3-0 SHAKHTAR

Marash Kumbulla me portë të paprekur, pranë çerekfinales

Foto: B/R

Marash Kumbulla me portë të paprekur, pranë çerekfinales


11 March, 2021 @23:14

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, ka qenë për 90-minuta në fushë sonte për Romën në përballje ndaj Shakhtarit ukrainas, derisa ekipi i tij ka shënuar fitore bindëse dhe me një këmbë është në çerekfinale të Europa Ligës.

Roma ka mposhtur Shakhtarin 3-0 [Pellegrini 23, El Shaaraëy 73, Mancini 77] për të bërë një hap të madh drejt kualifikimit tutje në garën e dytë më të rëndësishme të futbollit evropian.

Kumbulla në minutën e 55 të takimit ka marrë edhe karton të verdhë. Marashi pritet të jetë në listën e ftesave të selektorit të kuqezinjëve Edy Reja për ndeshjet e para të kombëtares përgjatë këtij muaji.


TOTTENHAM 2-0 DINAMO ZAGREB

Kastrati krijon ndaj Spurs, Kane për fitore

Europa League/Premier League

Kastrati krijon ndaj Spurs, Kane për fitore

11/03/21 @ 22:58

CAKTOHEN FINALISTËT

Liqeni befason Prishtinën, arrin finalen

Futsall Superliga

Liqeni befason Prishtinën, arrin finalen

11/03/21 @ 22:30

FFK

Kosova, Shqipëria, Italia dhe Maqedonia Veriore dakordohen për bashkëpunim

FFK Superliga

Kosova, Shqipëria, Italia dhe Maqedonia Veriore dakordohen për bashkëpunim

11/03/21 @ 22:13

TALENTI KOSOVAR

Krasniqi nënshkruan kontratën e re

International/Sportistë shqiptarë në botë

Krasniqi nënshkruan kontratën e re

11/03/21 @ 21:51

KOSOVA U21

Emër i ri te dardanët, 21-vjeçari lë Italinë për Kosovën!

Përfaqësuesja

Emër i ri te dardanët, 21-vjeçari lë Italinë për Kosovën!

11/03/21 @ 21:32

MANCHESTER UNITED - MILAN

Kjaer në fund, Milan kthehet me epërsi në Itali

Europa League

Kjaer në fund, Milan kthehet me epërsi në Itali

11/03/21 @ 20:50

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League