Të gjitha lajmet

FERNERBAHÇE - KASIMPASA

Me golat e Muriqit, Fenerbahçe bëhet lidere

FOTO / Fenerbahce

Me golat e Muriqit, Fenerbahçe bëhet lidere

8 November, 2019 @20:43

Me performancën e mirë të yllit të përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqit, Fenerbahce e mposhti Kasimpasan me rezultat 3-2.

Vedat Muriqi shënoi dy gola në këtë ndeshje, që të dyjat ishin nga penalltia.

Kasimpasa gjatë ndeshjes dy herë e barazoi rezultatin me golat e Abdulrahman Khalili 37’ dhe Syam Ben Youssef 56’, derisa 3 minuta më vonë golin e fitores e shënoi me kokë Serdar Aziz për Fenerin.

Fenerbahçe me këtë fitore ngritet në krye të tabelës në Superligën Turke me një ndeshje më shumë se rivalët për titull.

a

Ndërkohë Vedati aktualisht me 7 gola gjendet në vendin e tretë në TOP golashënuesit në Superligën Turke.

VETËM 2 SHQIPTAR TE ZVICRA

Vetëm Xhaka e Ajeti ftohen te Zvicra

8 November, 2019 @14:42

Ndërrimi i gjeneratave si dhe forma jo e mirë e disa futbollistëve me origjinë shqiptare, ka bërë që të reduktohet…

FTESAT E BERNARD CHALLANDESIT PËR NDESHJET VENDIMTARE

2 ndërrime te ftesat e Challandesit, tash drejt kualifikimit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

8 November, 2019 @13:41

Kosova është gati. Bernard Challandes ka publikuar ftesat e bëra për ndeshjet vendimtare të nëntorit. Nuk ka ndërrime drastike në…

VEDAT MURIQI

Muriqi: I lumtur te Feneri, synim Premier Liga

7 November, 2019 @19:23

Super ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, në një intervistë me ntvspor.net, ka treguar se si është transferuar te…

ZVICËR

Zhegrova në skuadrën e javës

TOPSPORTI / A.P

4 November, 2019 @14:58

Edhe pse i inkuadruar nga banka rezervë, minutat e luajtura i kanë mjaftuar Edon Zhegrovës që të tregojë paraqitje fantastike…

MUNGON ENDE

Galata hap xhiron me fitore, por Terim jep lajmin e keq

Fotot: Galatasaray/fb

1 November, 2019 @21:03

Skuadra e Galatasarayit që nuk po kalon mirë këtë stinor si në Superligën turke, ashtu edhe në Ligë të Kampionëve,…

Të gjitha lajmet nga International