Të gjitha lajmet

OCTOBER PLAYER OF THE MONTH

Vardy më i miri i tetorit

Foto: lcfc.com

Vardy më i miri i tetorit

8 November, 2019 @12:10

Sulmuesi i Leicester Cityt, Jamie Vardy, është përzgjedhur lojtari më i mirë i muajit tetor në Premier League.

Vardy me golat e shënuara dhe ekipi i Leicesterit me lojën e mirë të treguar përgjatë tetorit, kanë çuar ekipin deri në pozitën e tretë të klasifikimit.

Sulmuesi anglez shënoi 4 gola gjatë muajit të kaluar në Premiership. Kjo është hera e katërt (tetor 2015, nëntor 2015 dhe prill 2019) që Vardy merr këtë çmim, shumë të vlefshëm në Premier League.

Vetëm Wayne Rooney, Robin Van Persie, Harry Kane dhe Sergio Aguero - kanë më shumë çmime të lojtarit të muajit në Premier Ligë sesa Vardy aktualisht.

VENDIMI I RI

Aprovohen 5 zëvendësime dhe 9 futbollistë në bankën rezervë

4 June, 2020 @15:57

Skuadrat e Premier Ligës angleze në vazhdim të kampionatit 2019/20 do të kenë të drejtë të bëjnë 5 zëvendësime të…

PREMIER LEAGUE

Hera e pestë e testimeve, një lojtar pozitiv në Premier League

3 June, 2020 @18:09

Kur jemi dy javë larg rikthimit të Premier Leagues dhe stërvitjet grupore të ekipeve veçse kanë filluar, testet e lojtarëve…

E FUNDIT

United vazhdon huazimin e Ighalos

Foto: premierleague.com

1 June, 2020 @12:59

Edhe zyrtarisht Manchester United ka bërë të ditur se ka vazhduar huazimin e sulmuesit nigerian Odion Ighalo. Marrëveshja aktuale…

RREGULLAT

Liverpool do të duhet të festojë titullin në terren neutral

Liverpool duke festuar Ligën e Kampionëve

29 May, 2020 @16:33

Në ndeshjen që Liverpool do të kërkojë triumfin për titullin e parë të Premier Ligës dhe të parin në elitën…

DATAT E NDESHJEVE TË FA CUP

FA Cup rifillon pas gjysmës së qershorit, caktohen datat deri në finale

Foto: premierleague.com

29 May, 2020 @13:56

Shefi ekzekutiv i FA, Mark Bullingham, ka thënë se datat janë përcaktuar sipas masave për mbrojtje. Kështu, pas takimeve të…

Të gjitha lajmet nga Premier League