Të gjitha lajmet

UNITED 3-0 PARTIZAN

Man Utd me 4 ekipe tjera sigurojnë kualifikimin

Foto: uefa.com

Man Utd me 4 ekipe tjera sigurojnë kualifikimin

7 November, 2019 @23:49

Manchester United ka kaluar lehtë pengesën e Partizanit të Beogradit sonte në kuadër të Europa Ligës, për të siguruar pranverën në këtë garë.

uel

Golat e pjesës së parë të shënuar nga Mason Greenwood dhe Anthony Martial, të përcjellë nga përfundimi i fuqishëm i Marcus Rashfordit kanë kompletuar fitoren më të thellë në Old TraffordUnitedit që prej gushtit.

Europa League

Manchester United është lider i Grupit L me 10 pikë dhe është ekipi i vetëm në Europa League nga 32 skuadra pjesëmarrëse aty, që nuk ka pranuar gol ende, derisa ka siguruar kualifikimin në të gjashtëmbëdhjetën e finales së Europa Ligës bashkë me Celticun skocez, Baselin zviceran dhe dy spanjollët, Espanyolin dhe Sevillën.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga