Të gjitha lajmet

OCTOBER MANAGER OF THE MONTH

Lampard ia bën sefte

Foto: chelseafc.com

Lampard ia bën sefte

8 November, 2019 @14:56

Legjenda e ekipit të Chelseat, tash kryetrajneri i po këtij ekipi, Frank Lampard, për herë të parë në karrierën e tij si trajner ka marrë çmimin e trajnerit më të mirë të muajit - që e jep Premier Liga.

Kujtojmë, Lampard është duke e kaluar stinorin e parë si trajner i një ekipi në Premier Ligë, ndërsa në fillim të karrierës drejtoi Derby Countyn në Championship, ku tregoi sukses.

Chelsea gjatë tetorit ka pasur paraqitje perfekte, ndërsa ekipi ka mposhtur Newcastle-in, Southamptonin dhe Burnleyn, ku këtyre dy ekipeve të fundit u shënoi nga 4 gola si mysafir.

Përndryshe, në garë për më të mirin e muajit Lampard ka mposhtur Jurgen Kloppin, Graham Potterin, Brendan Rodgersin dhe Dean Smithin.

VENDIMI I RI

Aprovohen 5 zëvendësime dhe 9 futbollistë në bankën rezervë

4 June, 2020 @15:57

Skuadrat e Premier Ligës angleze në vazhdim të kampionatit 2019/20 do të kenë të drejtë të bëjnë 5 zëvendësime të…

PREMIER LEAGUE

Hera e pestë e testimeve, një lojtar pozitiv në Premier League

3 June, 2020 @18:09

Kur jemi dy javë larg rikthimit të Premier Leagues dhe stërvitjet grupore të ekipeve veçse kanë filluar, testet e lojtarëve…

E FUNDIT

United vazhdon huazimin e Ighalos

Foto: premierleague.com

1 June, 2020 @12:59

Edhe zyrtarisht Manchester United ka bërë të ditur se ka vazhduar huazimin e sulmuesit nigerian Odion Ighalo. Marrëveshja aktuale…

RREGULLAT

Liverpool do të duhet të festojë titullin në terren neutral

Liverpool duke festuar Ligën e Kampionëve

29 May, 2020 @16:33

Në ndeshjen që Liverpool do të kërkojë triumfin për titullin e parë të Premier Ligës dhe të parin në elitën…

DATAT E NDESHJEVE TË FA CUP

FA Cup rifillon pas gjysmës së qershorit, caktohen datat deri në finale

Foto: premierleague.com

29 May, 2020 @13:56

Shefi ekzekutiv i FA, Mark Bullingham, ka thënë se datat janë përcaktuar sipas masave për mbrojtje. Kështu, pas takimeve të…

Të gjitha lajmet nga Premier League