Të gjitha lajmet

MELBOURNE VICTORY

Migjen Basha në Australi

Migjen Basha në Australi

8 October, 2019 @13:13

Futbollisti i kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha, është transferuar te skuadra Melbourne Victory në Australi.

Basha sot u zyrtarizua nga skuadra Melbourne, derisa pas Besart Berishës do të jetë shqiptari i dytë që do të luaj në këtë skuadër.

Migjeni së fundi ishte pjesë e skuadrës greke Aris Thessaloniki.

TURQI

Muriqi 90 minuta, derbi pa gola

28 September, 2019 @20:55

Pa gola është mbyllur derbi i Stambollit mes Galatasarayt e Fenerbahçes. Skuadrat në fjalë nuk e gjetën as edhe një…

DERBI I ZJARRTË TURK

Muriqi në çdo kombinim, para derbit Galatasaray-Fenerbahçe

Fotot: NTVspor

26 September, 2019 @12:26

Nëpër mediat turke këtë javë po flitet vetëm për një ndeshje. Në fundjavë luhet derbi i zjarrtë mes Galatasarayit dhe…

GOLI I PARË I ZHEGROVËS

Zhegrova me gol, Xhaka me 2 asistime

25 September, 2019 @22:05

Edon Zhegrova përfundimisht ka shënuar golin e parë të tij kampional në Superligën zvicerane të futbollit, pasi që sot në…

KUPA E RUSISË

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

Foto: Akhmat/tw

25 September, 2019 @13:45

Reprezentuesi i Kosovës, Bernard Berisha dhe ai i Shqipërisë, Odise Roshi, me golat e tyre të shënuara pas ekzekutimit të…

SHQIP NËPËR BOTË

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

24 September, 2019 @16:22

Lindja dhe zhvillimi i futbollistëve shqiptarë nëpër vendet e ndryshme të Evropës nuk kanë të ndalur! Një nga të rinjtë…

Të gjitha lajmet nga International