Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA AMERICA 2021

Mjeshtria e Messit siguron gjysmëfinalen për Gauchosët

Mjeshtria e Messit siguron gjysmëfinalen për Gauchosët


4 July, 2021 @11:57

Argjentina ka arritur që të sigurojë gjysmëfinalen e Copa America 2021 në mëngjesin e hershëm sot, duke mposhtur Ekuadorin 3-0 [Rodrigo de Paul 40, Lautaro Martinez 84, Lionel Messi 90+3].

Pas një huqjeje të madhe në fillim të ndeshjes, i vetëm para portierit Leo Messi nuk arriti të shënojë. Por, kjo nuk e uli entuziazmin dhe ai shpejt bëri gjithçka për skuadrën për të siguruar gjysmëfinalen.

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka shkëlqyer në këtë ndeshje, duke dhuruar dy asistime për bashkëlojtarët e tij dhe duke e shënuar një gol nga gjuajtja e lirë në fund të takimit, për të përcaktuar rezultatin final të ndeshjes.

lionel messi

Messi së pari ka gjetur Rodrigo de Paulin për epërsinë fillestare dhe pushim të qetë 15-minutësh mes pjesëve, ndërsa kur u afrua fundi i ndeshjes dha topin për Lautaro Martinezin e Interit për të vulosur kualifikimin, ndërsa krejt në fund magjinë ia la vetes, për një briliancë nga gjuajtja e lirë.

Me fitore, Argjentina tashmë do të del përballë Kolumbisë në gjysmëfinale të garës, më 6 korrik në Brasilia për të kërkuar finalen e Copa America 2021.

 

 

 

 

 


EURO 2020

Caktohen gjysmëfinalistët në EURO 2020

Evropiani

Caktohen gjysmëfinalistët në EURO 2020

03/07/21 @ 23:33

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina - Anglia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Ukraina - Anglia

03/07/21 @ 23:17

UKRAINA - ANGLIA

Anglia shpërthen ndaj Ukrainës, bëhet gjysmëfinalistja e fundit

Evropiani

Anglia shpërthen ndaj Ukrainës, bëhet gjysmëfinalistja e fundit

03/07/21 @ 22:45

COPA AMERICA 2021

Ospina shpëton, Kolumbia eliminon Uruguajin

International

Ospina shpëton, Kolumbia eliminon Uruguajin

04/07/21 @ 11:38

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Danimarka

Evropiani

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Danimarka

03/07/21 @ 22:08

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ukraina - Anglia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Ukraina - Anglia

03/07/21 @ 19:41

1/4: REPUBLIKA ÇEKE - DANIMARKA

Vazhdon ëndrra daneze, arrihet gjysmëfinalja

Evropiani

Vazhdon ëndrra daneze, arrihet gjysmëfinalja

03/07/21 @ 20:04

COPA AMERICA 2021

Ospina shpëton, Kolumbia eliminon Uruguajin

International

Ospina shpëton, Kolumbia eliminon Uruguajin

04/07/21 @ 11:38

DITARI I EUROs

Dita 23. Biletat e fundit për Wembley

Evropiani/International/Analiza

Dita 23. Biletat e fundit për Wembley

03/07/21 @ 11:26

COPA AMERICA 2021

Paqueta hyn, shënon — Brazili me 10 lojtarë në gjysmëfinale

International

Paqueta hyn, shënon — Brazili me 10 lojtarë në gjysmëfinale

03/07/21 @ 09:54

COPA AMERICA 2021

Lapadula shkëlqen, Peru eliminon Paraguajin dhe arrin gj’finalen

International

Lapadula shkëlqen, Peru eliminon Paraguajin dhe arrin gj’finalen

03/07/21 @ 01:55

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Zvicra-Spanja

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Zvicra-Spanja

02/07/21 @ 21:04

ZVICRA - SPANJA 1-1 (1-3pen)

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

Evropiani/International

Penalltitë çojnë Spanjën në gjysmëfinale

02/07/21 @ 20:51

SUPERLIGA TURKE

Pereira për herë të dytë te Fenerbahçe

International

Pereira për herë të dytë te Fenerbahçe

02/07/21 @ 19:16

GJERMANIA

Zyrtare: Pensionohet Toni Kroos

International

Zyrtare: Pensionohet Toni Kroos

02/07/21 @ 14:23

EDITORIAL

A do të ketë EURO-ja fitues të ri?

Evropiani/International

A do të ketë EURO-ja fitues të ri?

02/07/21 @ 10:57

AUSTRIA

Atdhe Nuhiu transferohet në Bundesligën e Austrisë

International

Atdhe Nuhiu transferohet në Bundesligën e Austrisë

30/06/21 @ 21:34


 
Të gjitha lajmet nga International