Të gjitha lajmet

LAMTUMIRA E TOURES

Ndeshja e fundit, të mërkurën

Foto: mcfc.co.uk

Ndeshja e fundit, të mërkurën

4 May, 2018 @16:33

Pas 7 viteve shërbim dhe tre herë shpalljes kampion, Yaya Toure, në fund të këtij stinori do t’i thotë lamtumirë ekipit të tij, Manchester City.

Pep Guardiola, trajner i ekipit, ka thënë se ndeshja e fundit e Yayas do të jetë të mërkurën kur 34 vjeçari do të paraqitet për herë të fundit me fanellë të ekipit në ndeshje ndaj Brightonit.

Toure ka bërë 229 paraqitje me Cityn në tetë stinorë të kaluara në Etihad, përveç titujve, ai ka fituar edhe FA Kupën dhe dy herë Kupën e Ligës.

GLASGOW RANGERS

Zyrtarizohet Gerrard

Foto: rangers.co.uk

4 May, 2018 @15:31

Steven Gerrad është emëruar trajner i ri i Glasgow Rangersit, pasi që sot zyrtarisht ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me…

SALZBURG - MARSEILLE

Finalisti vendoset pas vazhdimeve

Foto: OM/twitter

3 May, 2018 @23:36

120 minuta i janë dashur Olympique Marseilleit për të siguruar finalen e Europa Ligës sonte. 90 minutat e para…

STEVEN GERRARD

Sot pritet emërimi

4 May, 2018 @0:14

Futbollisti legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard, që tashmë po ushtron zejen e trajnerit, pritet të marrë detyrën e parë të…

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Fitore që shton gjasat për shpëtim

3 May, 2018 @18:02

Vëllaznimi ka ende gjasa për t’i ikur ndeshjes së barazhit. Kjo pasi që ekipi gjakovar ka shënuar fitore ndaj Vllaznisë…

BESA - FLAMURTARI

Flamurtari fundos Besën

3 May, 2018 @17:54

Fitore e madhe e Flamurtarit si mysafir në Pejë, që pritet të fundos Besën dhe aventurën e saj në Superligë!…

1/2: ATLETICO - ARSENAL

Atletico mohon ‘fundin e bukur’ të Wengerit

Foto: Sky Sports

3 May, 2018 @23:07

Pas barazimit 1-1 në Londër, Atletico i Madridit ka shënuar fitore 1-0 në shtëpi ndaj Arsenalit, për ta arritur kështu…

DREJT UEFAs

Drita dhe Prishtina “sigurojnë” garat europiane!

BOROZANI/Arkiv

2 May, 2018 @22:04

Tri xhiro pa përfunduar stinori në Superligë dhe pa përfunduar ndeshja finale e Kupës së Kosovës, mund të thuhet që…

GJILANI - DRITA

Pa fitues në derbin e ashpër

FOTO / Arkiv

2 May, 2018 @18:24

Derbi i Anamoravës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, përkundër atmosferës së ngrohtë në tribuna, ka kaluar ashpër në fushë. Faulime…

ROMA-LIVERPOOL

Pas 11 vitesh në finale

Foto: ChampionsLeague/fb

2 May, 2018 @22:31

Liverpool ka eliminuar përfundimisht Romën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për të kapur finalen e parë të garës më…

FERONIKELI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Drenas

FOTO/ Arkiv

2 May, 2018 @18:18

Pas 4 fitoreve radhazi të shënuara, Prishtina është ndalur në Drenas sot në përballje ndaj Feronikelit, në barazim pa gola,…

LLAPI - DRENICA

Llapi del i treti

2 May, 2018 @18:11

Fitore minimale, por e rëndësishme për tu ngritur në klasifikim. Kjo është ajo që mund të thuhet për Llapin, që…

FA CUP: CHELSEA - UNITED

United eliminon Chelsean, kuptohen çiftet çerekfinale

Foto: Manchester United

18 February, 2019 @22:41

Me një paraqitje fantastike ekipore, United ka arritur të shënojë fitore 0-2 në ‘Stamford Bridge’, për ta eliminuar kështu Chelsean…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

Të gjitha lajmet nga Premier League