Të gjitha lajmet

LIVERPOOL E NAPOLI - SIGUROJNË

Ndeshja e parë pa gol të pranuar, për lidership dhe kualifikim

Fotot: championsleague/fb

Ndeshja e parë pa gol të pranuar, për lidership dhe kualifikim

10 December, 2019 @21:46

Liverpool ka shënuar fitoren e parë të stinorit në Champions League pa pranuar gol.

Kampionët aktual evropian që tash e tutje do të jenë të koncentruar në titullin e kampionit të Botës, kanë mposhtur Salzburgun në Austri 0-2 me golat e shënuara në pjesë të dytë nga Naby Keita (57’) dhe Mo Salah (58’).

Napoli në anën tjetër ka demoluar Genkun pa gjasa për EuropaLigë 4-0, ku polaku Arkadiusz Milik ka shënuar hat-trick [Arkadiusz Milik 3’, 26’, 38’, Dries Mertens 74’].

Milik @ Napoli celebration

TABELA PËRFUNDIMTARE E GRUPIT E:

1. Liverpool 13p.
2. Napoli 12p.
3. Salzburg 7p.
4. Genk 1p.

Dy ekipet e para kalojnë në një të tetën e finales së Ligës së Kampionëve, ndërsa vendi i tretë vazhdon garat evropiane në EuropaLigë.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga