Të gjitha lajmet

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Jasmin Muhovic ia siguron Lirisë çerekfinalen

Jasmin Muhovic ia siguron Lirisë çerekfinalen

8 December, 2019 @15:32

Liria ka arritur të eliminojë ekipin e Superligës, Ferizajin, duke fituar 1-0 në Përparim Thaçi sot për të shkruar emrin në tetëshen më të mirë të Kupës së Kosovës.

Në një ndeshje me shumë raste dhe me ankesa të mëdha nga mysafirët në referim, Liria ka shënuar fitore falë penalltisë të konvertuar në gol nga Jasmin Muhovic në minutën e 28-të të ndeshjes.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Në fund të ndeshjes Ferizaji mbeti me 8 futbollistë në fushë, pasi që Viktor Kuka, Dardan Jashari e Dardan Çerkini u ndëshkuan me kartona të kuq.

Me fitore, Liria bëhet ekipi i vetëm nga Liga e Parë që ka arritur të futet në mesin e tetëshes së Kupës, pasi që skuadrat tjera - të gjitha të kualifikuara janë pjesëmarrëse në Superligë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga