Të gjitha lajmet

1/8 KUPA E KOSOVËS

Super forma e Ballkanit vazhdon në Kupë, eliminojnë ‘89shin

Foto: KFBallkani/fb

Super forma e Ballkanit vazhdon në Kupë, eliminojnë ‘89shin

7 December, 2019 @15:30

Ballkani ka vazhduar me formë të mirë edhe në Kupë të Kosovës. Gjumi dimëror si lider në Superligë dhe tash eliminimi i dy ish-kampionëve në Kupë si Drita në 1/16 e finales dhe tash Trepça’89 në të tetën e finales - bën që suharekasit të shpresojnë edhe më shumë, pasi që kanë arritur çerekfinalen.

Ballkani dominoi gjatë gjithë takimit. Dy tre raste të mira në pjesë të parë, pasi që nuk u kurorëzuan me gol, në pjesë të dytë ato nuk shkuan kot.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Një minutë pasi që Blend Baftiu dështoi të shënonte nga pika e bardhë, ka qenë Arbër Hoxha që me kokë shënoi për epërsinë fillestare të ekipit 1-0 (54’).

Më pas, rastet vazhduan, derisa Trepça’89 nuk arrinte të dilte dot përpara. E Blendi përmirësoi gabimin e tij nga penalltia duke shënuar për 2-0 (80’), ndërsa përfundimtaren e vendosi Ermal Krasniqi 3-0 (90’).

Fitorja e çon Ballkanin në çerekfinale të Kupës.FORMACIONET STARTUESE

Ballkani: Gashi, Krasniqi, Potoku, Sinani, Berisha, Gashi, Bytyqi, Gashi, Baftiu, Topalli, Hoxha, Magani. Trepça ’89: Hyseni, Statovci, Asare, Kaqiku, Pira, Jashari, Traore, Maloku, Rusi, Emini, Manaj.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga